Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r. imieniny: Hugona, Piotra, Roberty Poniedziałek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Katarzyny Sieneńskiej

625 rocznica poświęcenia kościoła Świętej Trójcy i Klasztoru Augustianów w Chojnie oraz 40-lecie erygowania Parafii Świętej Trójcy w Chojnie

Tytuł TRÓJCY  ŚWIĘTEJ  nadał kościołowi chojeńskich augustianów biskup pomocniczy Diecezji Kamieńskiej JAN, poświęcając kościół pod tym wezwaniem - 17 marca 1388 roku.

6 czerwca 2013 »

Film o murach chojeńskich

We wtorek i w środę w gotyckim refektarzu chojeńskiego klasztoru augustianów realizowana była główna część filmu o murach miejskich Chojny. Przeprowadzono 6 wywiadów, w których osoby, mniej lub bardziej związane z problematyką, opowiadały m.in. o historii, obecnym stanie, potrzebach konserwacji, perspektywach i planowanych inwestycjach oraz korzyściach miasta wynikających z posiadania zabytku tej rangi.

31 stycznia 2013 »

Grupa Młodych dla Pokoju Wspólnoty Sant’Egidio odwiedziła parafię

6 stycznia grupa Młodych dla Pokoju Wspólnoty Sant’Egidio, która zorganizowała bożonarodzeniowe odwiedziny i  koncert kolęd dla mieszkańców DPS  w Trzcińsku, spotkała się w Parafii Świętej Trójcy Chojnie, aby na początku 2013 roku razem się modlić i zastanowić, jak budować mosty solidarności między pokoleniami. Wspólna refleksja zakończyła się modlitwą, w czasie której młodzi, podobnie jak Mędrcy ze Wschodu, przynieśli w procesji mirrę – zdjęcia swoich ubogich przyjaciół, kadzidło – spisane nazwy państw, w których toczą się wojny, a więc szczególnie potrzebujące  modlitwy o pokój oraz złoto - bożonarodzeniową kolektę na rzecz samotnych, starszych osób w Afryce.

15 stycznia 2013 »

Misje św. U STÓP KRZYŻA (31.05.-7.06.2013r.)

W duchu dziękczynienia Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu, pogłębiając naszą wiarę - pochylimy się z czcią i adoracją przed słynącymi łaskami peregrynującego KRZYŻA. Modlitwy, adoracje i nauki „U STÓP KRZYŻA” poprowadzą kapłani, którzy wyszli z naszej wspólnoty parafialnej oraz kapłani, którzy pracowali w minionym czterdziestoleciu w naszej parafii.

15 stycznia 2013 »

Program Misji św. w ROKU WIARY (19–26.05.2013r.)

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w MISJACH ŚWIĘTYCH, które odbędą się w ROKU WIARY. Będą one okazją do ponownego odkrycia miłości Boga i odnowienia z Nim więzi. Misje Święte są szczególnym czasem łaski i przejawem miłości miłosiernego Boga. Misje wygłoszą OO.REDEMPTORYŚCI

12 stycznia 2013 »
Wszystkich rekordów: 555
«, powrót 1 2 3 ... 54 55 56 Skocz do: