Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 17 czerwca 2017 wyświetleń: 1177

Ogłoszenia duszpasterskie - 18.06.2017 r.

1. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie o 17:30. Do czwartku włącznie będą one połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła; zapraszamy dzieci do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. W czwartek po wieczornej mszy – błogosławieństwo ziół i nasion.
  2. W najbliższy piątek, 23 czerwca, przeżywamy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także dzień Ojca i dzień końca roku szkolnego, a w naszej parafii dodatkowo dzień bierzmowania. Na uroczystą Mszę św. na zakończenie roku szkolnego zapraszamy uczniów, nauczycieli i pracowników wszystkich chojeńskich szkół do kościoła mariackiego na godz. 8:00. Na mszę z udzieleniem sakramentu bierzmowania zapraszamy o godz. 18:00, będzie przewodniczył jej ks. bp Czesław Kozon z Kopenhagi. Naszej modlitwie będzie towarzyszyła także luterańska delegacja pod przewodnictwem biskupa Roskilde. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Uroczystość NSPJ to także odpust w sąsiedniej parafii. Msza odpustowa w kościele NSPJ w piątek o 18:00.
  4. Spotkanie dla III roku przygotowania do bierzmowania w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18:00.
  5. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i świadków – w czwartek od godz. 15:00.
  6. W czwartek po koronce prosimy rodziców kandydatów do bierzmowania o posprzątanie kościoła.
  7. W sobotę przeżywamy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, dzień imienin naszego ks. proboszcza. Na wspólne imieninowe świętowanie zapraszamy w poniedziałek, 26 czerwca, na godz. 18:00.
  8. Rozpoczęliśmy systematyczne użytkowanie kościoła mariackiego. W każdą niedzielę i święta do 17 września 2017 r. będzie tam sprawowana Msza św. o godz. 12.00.
  9. W tę i kolejną niedzielę Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej zbiera ofiary do puszek  na organizację wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin potrzebujących.

10. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.

11. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom z serca dziękujemy. Szczególnie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu obchodów Bożego Ciała.

utworzono : 2017-06-17