Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

Aktualności 25 listopada 2017 wyświetleń: 1021

CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 26.11.–2.12.2017r.

1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, czyli ostatnia niedzielę roku liturgicznego oraz kończymy Nowennę do Jezusa Chrystusa Króla, w intencji o łaskę poddania się Jezusowi Chrystusowi Królowi w życiu osobistym i społecznym w naszej Ojczyźnie.
  2. W dniu 24 listopada br. przypadała 15. rocznica sakry biskupiej naszego Metropolity, Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy w modlitwie.
  3. Od 27 listopada do  2 grudnia br. trwa Tydzień Słowa Bożego, który stanowi dobrą okazję do rozważania Słowa Bożego. Zapraszamy do uczestnictwa w Sobotniej Szkole Biblijnej z ks. Tomaszem w sobotę o godz. 17.00.
  4. W czwartek obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła.
  5. Kolejna niedziela rozpoczyna adwent i nowy rok liturgiczny. Roraty codziennie o  godz. 18.00. Również będzie można nabywać świece.  Rekolekcje odbędą się od 2 niedzieli adwentu.
  6. Bardzo prosimy o napełnienie torby podstawowymi artykułami spożywczymi, chemicznymi oraz przekazanie niniejszej torby parafialnemu zespołowi Caritas.
  7. II spotkanie organizacyjne w sprawie przygotowań do Orszaku Trzech Króli, odbędzie się w poniedziałek 27.11.br. po Mszy św. o godz. 18.00
  8. W tę środę nie ma spotkania dla dzieci i młodzieży.
  9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek- odwiedziny chorych od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Wspólnota Sant’Egidio zaprasza do modlitwy w intencji wszystkich chorych. Aby nasza modlitwa była konkretna i pamiętała o każdej, bliskiej nam osobie, wchodząc do kościoła przed mszą, będzie można zapisać na kartce własną intencję z imieniem chorego i wrzucić ją do koszyczka (można też przynieść przygotowane wcześniej kartki z intencją).

10. W czasie liturgii wszystkie intencje zaniesione zostaną na ołtarz, aby w ten symboliczny sposób podkreślić, że oddajemy wszystkich chorych i cierpiących pod opiekę Pana, głęboko wierząc w Jego miłosierdzie.

11. Pierwsza Sobota- zapraszamy na nabożeństwo o 17:00. Na mszy o godz. 18:00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

12. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w następną niedzielę po Mszy św. o 12:00.

13. Serdecznie zapraszamy w każdą sobotę o godzinie 16.00 do salki na scholę młodzieżową.

14. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy. Prosimy o szczególną modlitwę w intencji Oskara i Błażeja.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

16. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobroczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

utworzono : 2017-11-25