Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 31 stycznia 2013 wyświetleń: 3227

Film o murach chojeńskich

We wtorek i w środę w gotyckim refektarzu chojeńskiego klasztoru augustianów realizowana była główna część filmu o murach miejskich Chojny. Przeprowadzono 6 wywiadów, w których osoby, mniej lub bardziej związane z problematyką, opowiadały m.in. o historii, obecnym stanie, potrzebach konserwacji, perspektywach i planowanych inwestycjach oraz korzyściach miasta wynikających z posiadania zabytku tej rangi.

Wśród zaproszonych gości byli: konserwator zabytków Ilona Nałęcka-Czerniawska, ks. prałat Antoni Chodakowski, burmistrz Adam Fedorowicz, redaktor naczelny "GCh" Robert Ryss, dr Radosław Skrycki oraz Michał Gierke.

Rozmowy przeprowadził Miłosz Cieślak. Pomysłodawcami i realizatorami projektu są Dominik Sienkiewicz i Mateusz Jakubiszyn. Premiera filmu w lutym!

utworzono : 2013-01-31