Piątek, 22 września 2023 r. imieniny: Maury, Milany, Tomasza Piątek XXV tygodnia okresu zwykłego

Aktualności

Aktualności 31 stycznia 2013 wyświetleń: 3151

Film o murach chojeńskich

We wtorek i w środę w gotyckim refektarzu chojeńskiego klasztoru augustianów realizowana była główna część filmu o murach miejskich Chojny. Przeprowadzono 6 wywiadów, w których osoby, mniej lub bardziej związane z problematyką, opowiadały m.in. o historii, obecnym stanie, potrzebach konserwacji, perspektywach i planowanych inwestycjach oraz korzyściach miasta wynikających z posiadania zabytku tej rangi.

Wśród zaproszonych gości byli: konserwator zabytków Ilona Nałęcka-Czerniawska, ks. prałat Antoni Chodakowski, burmistrz Adam Fedorowicz, redaktor naczelny "GCh" Robert Ryss, dr Radosław Skrycki oraz Michał Gierke.

Rozmowy przeprowadził Miłosz Cieślak. Pomysłodawcami i realizatorami projektu są Dominik Sienkiewicz i Mateusz Jakubiszyn. Premiera filmu w lutym!

utworzono : 2013-01-31
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone