Poniedziałek, 04 marca 2024 r. imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława Poniedziałek III tygodnia Wielkiego Postu | Święto Św. Kazimierza Królewicza

Aktualności

Aktualności 15 stycznia 2013 wyświetleń: 2091

Grupa Młodych dla Pokoju Wspólnoty Sant’Egidio odwiedziła parafię

6 stycznia grupa Młodych dla Pokoju Wspólnoty Sant’Egidio, która zorganizowała bożonarodzeniowe odwiedziny i  koncert kolęd dla mieszkańców DPS  w Trzcińsku, spotkała się w Parafii Świętej Trójcy Chojnie, aby na początku 2013 roku razem się modlić i zastanowić, jak budować mosty solidarności między pokoleniami. Wspólna refleksja zakończyła się modlitwą, w czasie której młodzi, podobnie jak Mędrcy ze Wschodu, przynieśli w procesji mirrę – zdjęcia swoich ubogich przyjaciół, kadzidło – spisane nazwy państw, w których toczą się wojny, a więc szczególnie potrzebujące  modlitwy o pokój oraz złoto - bożonarodzeniową kolektę na rzecz samotnych, starszych osób w Afryce.

Młodzi idący za Gwiazdą razem z ubogimi – oto wskazówka, która płynie z Bożego Narodzenia i za którą wielu chce z entuzjazmem podążać.
Wspólnota Sant’Egidio narodziła się w Rzymie w 1968 r. Obecnie jej członkowie żyją w około 80 krajach na świecie: w Europie, Azji i obu Amerykach. Główne dzieła Wspólnoty to modlitwa, ewangelizacja, służba ubogim i praca dla pokoju. Osoby zainteresowane działalnością Wspólnoty Sant’Egidio na świecie mogą odwiedzić stronę www.santegidio.org , która istnieje także w języku polskim.

utworzono : 2013-01-15
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone