Wtorek, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego Środa IV tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego

Aktualności 2 grudnia 2017 wyświetleń: 1295

I NIEDZIELA ADWENTU 03.11.–09.12.2017r.

1. W następną niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je Ks. kan. Sylwester Kubik z parafii pw. św. Antoniego w Częstochowie.
  2. W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Jana Damasceńskiego oraz św. Barbary, w środę św. Mikołaja, w czwartek św. Ambrożego patrona pszczelarzy, w piątek zaś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  3. We wtorek 5.12 po Mszy św. wieczornej spotkanie parafialnego zespołu Caritas.
  4. W środę 6.12. obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja biskupa. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na mikołajkowe spotkanie w kościele o godz. 17.30. Po Mszy św. roratnie odbędzie się mierzenie alb pierwszokomunijnych dla III roku. Katechezy dla dzieci w tym dniu nie będzie. Autorów prac związanych z konkursem pt. „Chojeńskie kościoły” prosimy o ich składanie do 6.12 do godz.17.00.
  5. Serdecznie zapraszamy w każdy piątek o godzinie 19.00 do salki na scholę młodzieżową.
  6. Spotkania dla ministrantów w sobotę o godz. 12:00. Serdecznie zapraszamy też nowych chętnych do włączenia się w szeregi Służby Liturgicznej zapisy przyjmujemy od 2 klasy szkoły podstawowej.
  7. Wydział  Wychowania Katolickiego  zaprasza nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty na adwentowy dzień skupienia w sobotę 9.12.br. w koście seminaryjnym.
  8. Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej we współpracy  z Fundacją Światło-Życie organizuje w dniu 6 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 charytatywny koncert najpiękniejszych kolęd z różnych stron świata pt. „Betlejem w Szczecinie”.
  9. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy. Prosimy o szczególną modlitwę w intencji Oskara i Błażeja.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

11. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobroczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

aktualizowano: 2017-12-02