Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

Aktualności 17 lutego 2018 wyświetleń: 959

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18.02 – 25.02.2018r.

1. W tym tygodniu w czwartek obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra.
  2. We wtorek ks. Paweł Michniewicz obchodzić będzie drugą rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy serdecznie na modlitwę w intencji księdza wikariusza podczas Mszy świętej we wtorek o godzinie 18:00.
  3. W czwartek po Mszy świętej o godzinie 18:00 zapraszamy nauczycieli na spotkanie organizacyjne w sprawie wielkopostnych rekolekcji szkolnych (które będą 19 – 23.03.18).
  4. W piątek 23 lutego będziemy obchodzić ogłoszony przez papieża Franciszka dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Zachęcamy do podjęcia tej jakże ważnej i aktualnej inicjatywy. Zapraszamy na modlitwę w intencji pokoju na świecie w piątek po Mszy świętej o godzinie 18:00.
  5. W sobotę ks. Paweł razem z młodzieżą organizuje jednodniowy rekreacyjny wyjazd parafialny, jest jeszcze parę wolnych miejsc. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Pawłem.
  6. Po Wielkanocy będziemy pragnęli zaprosić wszystkich na inscenizację „Pasja” , którą wystawi nasza młodzież w kościele parafialnym.
  7. W następną niedzielę (25 lutego) będziemy przeżywać Niedzielę „Ad Gentes” – dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Będziemy zbierać ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na misjach.
  8. Próba scholii przed Mszą Świętą dla młodzieży zawsze w niedzieli o 10.20 w kościele.
  9. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o 17:30 i Gorzkie Żale w niedziele o 17:30.
  10. W środę o godzinie 17:00 katecheza dla 1 i 2 roku przygotowujących się I Komunii Świętej.
  11. W sobotę o godz.10.00 rozpoczynamy spotkania w ramach Parafialnego Klubu Seniora. Tematem bieżącym jest kronika parafialna. Zapraszamy.
  12. Od 11 lutego do 24 czerwca odprawiana jest specjalna Msza św. dla młodzieży o godz. 11.00. Odpowiedzialnym za prowadzenie tej Mszy świętej jest ks. Paweł Michniewicz.
  13. We wtorek 13 lutego stwierdzono kradzież skrzynki elektrycznej i przedłużaczy z kościoła mariackiego. Sprawca uszkodził także elektryczną skrzynkę przyłączeniową na zewnątrz kościoła. Sprawą zajmuje się policja. Jeśli ktoś widział jakiejś podejrzane działania w okolicy kościoła – prosimy o informację.
  14. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  15. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobroczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
utworzono : 2018-02-17