Środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego Środa IV tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego

Aktualności 30 marca 2018 wyświetleń: 1214

II NIEDZIELA WIELKANOCNA 8-14.04.2018 r.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego, rozpoczniemy dziś 74 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Mocni w Duchu Świętym”. Po Mszy zbierane będą ofiary do puszek na potrzeby Caritas.
  2. Zachęcamy do odwiedzenia w tym tygodniu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu.
  3. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy przez 9 miesięcy otaczać specjalną modlitwą oraz dziesiątkiem różańca każde poczęte dziecko i jego rodziców. Zapraszamy do rozpoczęcia tej adopcji podczas Mszy świętej o godzinie 18:00.
  4. Caritasowi naszej parafii i Wspólnocie św. Idziego dziękujemy za przygotowanie i przeprowadzenie obiadu wielkanocnego z samotnymi i ubogimi w Poniedziałek Wielkanocny.
  5. W środę o godzinie 17:00 katecheza dla 3 roku przygotowujących się do bierzmowania.
  6. Młodzież naszej parafii pod kierownictwem ks. Pawła wystawia inscenizację pasji. Można ją zobaczyć dzisiaj w kościele mariackim o godzinie 19:00 oraz 14 i 15 kwietnia także o godzinie 19:00. Serdecznie zapraszamy.
  7. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 12:00 zmiana tajemnic Różańca Świętego. Papieska intencja ogólna na kwiecień: Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.
  8. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  9. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobroczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

aktualizowano: 2018-04-07