Piątek, 22 lutego 2019 r. imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora Piątek VI tygodnia okresu zwykłego | Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła

Aktualności

Aktualności 13 stycznia 2018 wyświetleń: 395

II NIEDZIELA ZWYKŁA 14.1. – 20.1.2018r.

1. Niniejszym informujemy, że 11 stycznia br. odszedł do Domu Ojca ks. kan. Henryk Przestacki, długoletni proboszcz parafii NSPJ w Chojnie. Uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Szczecinie, w poniedziałek, 15 stycznia 2018 r. O godz. 11:00 - Msza święta pogrzebowa; po Mszy świętej złożenie ciała śp. Księdza Kanonika Henryka Przestackiego w grobowcu kapłańskim na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Msza św. żałobna w kościele Świętej Trójcy będzie odprawiona w czwartek (18.1) o godz. 18.00.

2. W środę przypada Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce, natomiast w czwartek rozpoczyna się tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan.

3. Zamykamy dokumentację związaną z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania. Prosimy o dostarczenie wszystkich potrzebnych dokumentów do ks. Pawła do 18 lutego.

4. Kolęda:

Poniedziałek  Odrzańska; Klonowa; Tartaczna; Topolowa /ks. Tomasz/od g. 16.00

                    Mickiewicza; Słowackiego; Jodłowa; Jagiellońska /ks. Paweł/ od g.16.00

Sobota – Stoki godz.11.00  

Osoby, które chciałyby dodatkowo przyjąć kolędę, są proszone o kontakt z ks. Pawłem.

5. W tym roku młodzież z naszej parafii, będzie kolędowała ulicami naszego miasta i zbierając datki na rekolekcje młodzieżowe podczas wakacji letnich.

6. Trwa zima i pragniemy ogrzewać kościół na każdej Mszy św. Bardzo prosimy naszych parafian o datki na zakup paliwa do ogrzewania naszej świątyni.

7. Komunikat Kurii Metropolitalnej:  Papieskie dzieła misyjne naszej Archidiecezji realizują kolejny projekt misyjny: „Piórnik i cukierek dla szkoły w Kipsing”. W styczniu rozpoczyna się w Kenii nowy rok szkolny. W kenijskiej szkole, którą jako diecezja wspomagamy, uczy się 600 uczniów, z czego 193 jest objętych przez nas projektem „Adopcja na odległość”. Polega ona na umożliwieniu nauki dzieciom z najuboższych rodzin zagrożonych głodem i analfabetyzmem. Chcemy Państwa zaprosić w tej akcji misyjnej do przekazania szkolnych piórników wyposażonych w kredki, mazaki i kolorowego lizaka, które grupa kilku księży i osób świeckich zawiezie do Kipsing w lutym br.  W parafiach zbiórka piórników odbędzie się w niedziele: 14 i 21 stycznia. Patronat nad projektem objął J.E. Ks. Abp Andrzej Dzięga oraz Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie, a patronat medialny: TVP Szczecin oraz Radio Szczecin. 

8. Na mocy dekretu ks. abpa Andrzeja Dzięgi, ks. dr kan. Tomasz Zaklukiewicz został mianowany administratorem parafii pw. Antoniego w Będargowie k. Barlinka. Dziękujemy ks. Tomaszowi za posługę duszpasterska. Msze św. pożegnalną odprawi ks. Tomasz dzisiaj (niedziela) o godz. 18.00.

9. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.

10. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobroczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

aktualizowano: 2018-01-13
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone