Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 3 marca 2018 wyświetleń: 1155

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 04.03 – 10.03.2018r.

1. Dzisiaj obchodzimy wspomnienie św. Kazimierza królewicza, wszystkim Kazimierom oraz Kazimierzom składamy najserdeczniejsze życzenia, jest to również dzień imienin śp. ks. abp. Kazimierza Majdańskiego (Biskup Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w latach 1979-92) - pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.
  2. Również dzisiaj zmiana tajemnic różańca świętego po Mszy św. o godz.12.00. Intencja ewangelizacyjna: Aby cały Kościół uznał pilną potrzebę formacji do rozeznania duchowego w aspekcie indywidualnym i wspólnotowym.
  3. Na prośbę wielu zainteresowanych uprzejmie informujemy, że ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga zezwolił zawieranie sakramentalnych związków małżeńskich w kościele mariackim w Chojnie.
  4. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o 17:30 i Gorzkie Żale w niedziele o 17:30.
  5. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
  6. W środę katecheza dla 3 roku przegotowania do I Komunii świętej o godz. 17.00.
  7. W czwartek (08.03.br.), po koronce do Miłosierdzia Bożego, o godz.15.15 zapraszamy na spotkanie w ramach Parafialnego Klubu Seniora. Tematami bieżącymi są: dzień kobiet oraz  kronika parafialna.
  8. Od 11 lutego do 24 czerwca odprawiana jest specjalna Msza św. dla młodzieży o godz. 11.00. Odpowiedzialnym za prowadzenie tej Mszy świętej jest ks. Paweł Michniewicz zaś za śpiew p. Sylwia Janiak.
  9. W sobotę o godzinie 11:00 odbędzie się zbiórka ministrantów. Zapraszamy wszystkich obecnych i chętnych.
  10. Sprzątanie kościoła w czwartek o godz. 9.00.
  11. Próba scholii przed Mszą Świętą dla młodzieży zawsze w niedzielę o 10.20 w kościele.
  12. Caritas naszej diecezji wzorem lat ubiegłych w okresie Wielkiego Postu prowadzi akcję pomocy dla ubogich. Torby miłosierdzia będzie można pobrać ze stolika przy wyjściu z kościoła od następnej niedzieli. Torby napełnione podstawowymi artykułami spożywczymi i chemicznymi potrzebnymi w domu prosimy przynosić do kościoła. Obiad wielkanocny z ubogimi i samotnymi będzie miał miejsce w poniedziałek wielkanocny.
  13. Świece „Wielkanocne Dzieło Pomocy Caritas” będą dostępne od przyszłej niedzieli.
  14. Skarbonki na jałmużnę wielkopostną można zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła. Skarbonki przynosimy w Niedzielę Palmową.
  15. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy. Szczególnie prosimy o modlitwę  w intencji chorych księży.
  16. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobroczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
aktualizowano: 2018-03-03