Piątek, 22 lutego 2019 r. imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora Piątek VI tygodnia okresu zwykłego | Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła

Aktualności

Aktualności 20 stycznia 2018 wyświetleń: 256

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.1. – 27.1.2018r.

  

  1. W naszej parafii witamy ks. Krzysztofa Kontka, który jest kapłanem Archidiecezji Lubelskiej, był misjonarzem w Papui Nowej Gwinei i od 12 lat posługuje w Diecezji Odesko-Symferopolskiej na południu Ukrainy.
  2. W tym tygodniu wspominamy: w środę św. Franciszka Salezego (biskupa i doktora Kościoła) patrona pisarzy i dziennikarzy; w czwartek święto Nawrócenia świętego Pawła Apostoła (zakończenie tygodnia powszechnej modlitwy o jedność Chrześcijan); w piątek św. Tymoteusza i Tytusa.
  3. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji dzisiejszego Dnia Babci i jutrzejszego Dnia Dziadka.
  4. Komunikat Kurii Metropolitalnej:  Papieskie dzieła misyjne naszej Archidiecezji realizują kolejny projekt misyjny: „Piórnik i cukierek dla szkoły w Kipsing”. W styczniu rozpoczyna się w Kenii nowy rok szkolny. W kenijskiej szkole, którą jako diecezja wspomagamy, uczy się 600 uczniów, z czego 193 jest objętych przez nas projektem „Adopcja na odległość”. Polega ona na umożliwieniu nauki dzieciom z najuboższych rodzin zagrożonych głodem i analfabetyzmem. Chcemy Państwa zaprosić w tej akcji misyjnej do przekazania szkolnych piórników wyposażonych w kredki, mazaki i kolorowego lizaka, które grupa kilku księży i osób świeckich zawiezie do Kipsing w lutym br.  W parafiach zbiórka piórników odbędzie się w tą niedziele. Patronat nad projektem objął J.E. Ks. Abp Andrzej Dzięga oraz Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie, a patronat medialny: TVP Szczecin oraz Radio Szczecin.
  5. Dzisiaj po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek dla Papieskiej Fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  6. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  7. Wszystkim odpoczywającym w czasie ferii zimowych życzymy udanego i bezpiecznego odpoczynku.
  8. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobroczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

utworzono : 2018-01-20
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone