Środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego Środa IV tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego

Aktualności 21 kwietnia 2018 wyświetleń: 943

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 22 – 29.04.2018 r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski, w środę święto św. Marka Ewangelisty.
  2. W piątek przypada 4 rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II i Jana XXIII. W tym dniu w czasie koronki w kościele zapraszamy na wspólną modlitwę przy poniku św. Jana Pawła.
  3. W środę o godzinie 17:00 katecheza dla 1 i 2 roku przygotowujących się do bierzmowania.
  4. W środę katecheza dla 3 roku przygotowania do I Komunii św. o godz. 17.00, ale UWAGA spotkanie w kościele mariackim.
  5. W czwartek zapraszamy na spotkanie parafialnego klubu seniora po koronce do miłosierdzia Bożego.
  6. Zapraszamy młodzież do udziału w Archidiecezjalnych Dniach Młodych, które odbędą się w Goleniowie od 1 do 3 maja pod hasłem: „Nie bój się Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga”. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Pawła. Chętnych prosimy o wsparcie tego wyjazdu naszej młodzieży składając ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła.
  7. Zajęcia sportowe dla młodzieży na „Orliku” w piątek o godz. 19.00
  8. Komunikat Kurii Metropolitalnej: W niedzielę, 29 kwietnia br., Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie zaprasza młodzież maturalną na modlitwę i indywidualne błogosławieństwo przed egzaminem dojrzałości. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 19.00, po niej odbędzie się czuwanie zakończone błogosławieństwem maturzystów.
  9. W niedzielę, 29 kwietnia br., będziemy obchodzić 11. rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego, a we wtorek, 1 maja br., 8. rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego. W tych dniach zapraszamy na Msze Święte w intencji zmarłych Pasterzy Archidiecezji do Bazyliki Archikatedralnej o godz. 18.00, aby w modlitewnej i wdzięcznej pamięci zawierzać Miłosierdziu Bożemu zmarłych Arcybiskupów.
  10. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  11. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobroczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
aktualizowano: 2018-04-21