Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina Wtorek III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 26 stycznia 2018 wyświetleń: 1029

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 28.1. – 3.2.2018r.

1. W dzisiejszą niedzielę nasz kleryk Jakub Rogowski przyjmuje posługę akolitatu. Wspierajmy go naszą modlitwą.
  2. W tym tygodniu wspominamy: w środę św. Jana Bosko, w piątek święto Ofiarowania Pańskiego (światowy dzień życia konsekrowanego). W tym dniu msze w kościele parafialnym o 7:00, 12:00 i 18:00, na filiach o 16:30. Pamiętajmy o modlitwie za osoby powołane do służby w Kościele, szczególnie z naszej parafii.
  3. W środę o godzinie 17:00 katecheta dla wszystkich osób przygotowujących się do bierzmowania.
  4. W piątek dzieci przygotowujące się do I komunii św. przychodzą a Msze świętą o godzinie 18:00 ze świecami, aby odnowić przyrzeczenia chrzcielne.
  5. W tym tygodniu przypada: Pierwszy Piątek- odwiedziny chorych od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Pierwsza Sobota- zapraszamy na nabożeństwo o 17:00. Na mszy o godz. 18:00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  6. Od niedzieli 11 lutego do 24 czerwca będzie odprawiana specjalna Msza św. dla młodzieży o godz. 11.00. Odpowiedzialnym za przygotowanie i prowadzenie tej Mszy świętej będzie ks. Katecheta Paweł Michniewicz.
  7. W związku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej, Zwycięskiej Królowej Polski, w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, która odbędzie się  13 października br. o godz. 11.00, zapraszamy do uczestnictwa w Nowennie, która rozpocznie się 27 stycznia br. (pierwszy dzień nowenny). Przez dziewięć kolejnych miesięcy, w ostatnią sobotę miesiąca, będą organizowane w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie modlitwy przy ołtarzu Matki Bożej, aby wypraszać Jej opiekę dla miasta i regionu. Program jest następujący: - godz. 17.30 – różaniec, - godz. 18.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego,  – Apel Jasnogórski. Do wspólnej modlitwy zapraszamy kapłanów, siostry zakonne i wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  8. Uprzejmie informujemy, że w Bazylice św. Jana Chrzciciela, przy  ul. Bogurodzicy 3A w Szczecinie, jest eksponowana wystawa pt. „Królowa Polski o wielu obliczach”. Składa się ona z 48 obrazów ukoronowanych przez Czcigodnego Sługę Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Zapraszamy do nawiedzenia Bazyliki i zwiedzenia wystawy.
  9. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  10. W najbliższą sobotę zapraszamy na godzinę 9.00 do sprzątania kościoła. Trzeba usunąć choinki, szopkę i dekoracje bożonarodzeniowe.
  11. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobroczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W sposób szczególny dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła.
utworzono : 2018-01-26