Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 2 czerwca 2018 wyświetleń: 835

IX Niedziela zwykła - 03-09.06.2018r.

1. Przeżywamy dzisiaj dzień dziękczynienie, który świętujemy od 2008 roku. W tym dniu wspieramy ofiarami do puszek budowę Świątynie Opatrzności Bożej.
  2. Dzisiaj również podczas Mszy świętej o godz. 12:00 w kościele mariackim przeżywamy rocznicę pierwszej Komunii świętej.
  3. Po Mszy świętej o godz. 12:00 zmiana tajemnic różańcowych. Papieska intencja na czerwiec: „Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.”
  4. Rozpoczął się miesiąc czerwiec, zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30. Do czwartku trwa także oktawa Bożego Ciała, zapraszamy na procesję eucharystyczną codziennie po litanii do NSPJ.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w obchodach Uroczystości Bożego Ciała: za przygotowanie ołtarzy, chórowi i scholii za śpiew, służbie liturgicznej, za nagłośnienie, służbom porządkowym (policji i straży pożarnej), nadleśnictwu w Chojnie za drzewka.
  6. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Bonifacego. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  7. Uprzejmie informujemy, że w Tygodniku Katolickim NIEDZIELA w dodatku Kościół nad Odrą i Bałtykiem z 3 czerwca nr 22/2018r., ukazał się artykuł pt. „Chojeńskie maryjne śpiewanie”. Gratulujemy naszemu parafialnemu chórowi „Cantare” udziału w przeglądzie pieśni maryjnych w kościele mariackim.
  8. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  9. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom z serca dziękujemy.
aktualizowano: 2018-06-02