Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

Aktualności 30 września 2017 wyświetleń: 1188

Nadeszła pora na Klub Seniora!

Drodzy Seniorzy z Chojny!

Starzejemy się, bo jest to naturalny proces, na który w zasadzie nie mamy wpływu. Czy aby na pewno? Papież Jan Paweł II w swoim liście, zatytułowanym „Do moich Braci i Sióstr w podeszłym wieku” (Watykan, 1999) pisał tak: Sam posunięty w latach, odczuwam zatem potrzebę nawiązania dialogu z wami. (…) Wiara rozjaśnia zatem tajemnicę śmierci i opromienia swym światłem starość, która nie jest już postrzegana i przeżywana jako bierne oczekiwanie na moment unicestwienia, ale jako zapowiedź rychłego już osiągnięcia pełnej dojrzałości. Lata te należy przeżywać w postawie ufnego zawierzenia Bogu, szczodremu i miłosiernemu Ojcu; ten czas trzeba twórczo spożytkować, dążąc do pogłębienia życia duchowego przez usilniejszą modlitwę i gorliwą służbę braciom w miłości.

Zasługują zatem na uznanie wszystkie inicjatywy społeczne, dzięki którym ludzie starzy mogą nie tylko dbać o swoją kondycję fizyczną i intelektualną oraz rozwijać relacje z innymi, ale także stawać się przydatni, oddając innym swój czas, umiejętności i doświadczenie.

Wskazówki św. Jana Pawła II są jasne i wyraźne, dlatego chcemy zorganizować Klub Seniora przy Parafii pw. Świętej Trójcy w Chojnie dla tych osób w wieku podeszłym, które aktywnie będą tworzyć wspólnotę, dzielić się doświadczeniem, być razem i służyć wzajemną pomocą.  Jesteśmy otwarci na pomysły oraz propozycje dotyczące działalności. Miejscem spotkań będzie odnowiony refektarz konwentu, czyli „sala gotycka” (dawna biblioteka) w dawnym Zespole Klasztornym oo. Augustianów.

Pierwsza grupa chętnych już powstała.

Czekamy na Was kochani Seniorzy od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00.

Cele działania Klubu Seniora są następujące:

* Wymiana doświadczeń i zainteresowań

* Dowartościowanie i wzrost samooceny ludzi starszych

* Integracja ludzi starszych z najbliższym otoczeniem i środowiskiem

* Promowanie wiedzy o regionie i parafii oraz historii i kulturze

* Krąg biblijny i zagadnienia religijne

* Dyskusyjny Klub Filmowy i „sala koncertowa”

* Zajęcia kulinarne, manualne, muzyczne oraz inne formy aktywności towarzyskiej.

* Budowanie więzi międzypokoleniowej

* Poprawa sprawności fizycznej (ruchowej) osób starszych

Wspólne prace w Klubie Seniora na rzecz jego członków są non profit, czyli bezpłatne.

Kochani Seniorzy, zgłaszajcie swoje pomysły na dobre spędzenie czasu we wspólnocie.

Ks. Jan Zalewski

aktualizowano: 2017-09-30