345newsy Aktualności | Chojna - serwis parafilany
Poniedziałek, 21 sierpnia 2018 r. imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty Wtorek XX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Piusa X

Aktualności

Aktualności 30 września 2017 wyświetleń: 259

Nadeszła pora na Klub Seniora!

Drodzy Seniorzy z Chojny!

 Starzejemy się, bo jest to naturalny proces, na który w zasadzie nie mamy wpływu. Czy aby na pewno? Papież Jan Paweł II w swoim liście, zatytułowanym „Do moich Braci i Sióstr w podeszłym wieku” (Watykan, 1999) pisał tak: Sam posunięty w latach, odczuwam zatem potrzebę nawiązania dialogu z wami. (…) Wiara rozjaśnia zatem tajemnicę śmierci i opromienia swym światłem starość, która nie jest już postrzegana i przeżywana jako bierne oczekiwanie na moment unicestwienia, ale jako zapowiedź rychłego już osiągnięcia pełnej dojrzałości. Lata te należy przeżywać w postawie ufnego zawierzenia Bogu, szczodremu i miłosiernemu Ojcu; ten czas trzeba twórczo spożytkować, dążąc do pogłębienia życia duchowego przez usilniejszą modlitwę i gorliwą służbę braciom w miłości.

Zasługują zatem na uznanie wszystkie inicjatywy społeczne, dzięki którym ludzie starzy mogą nie tylko dbać o swoją kondycję fizyczną i intelektualną oraz rozwijać relacje z innymi, ale także stawać się przydatni, oddając innym swój czas, umiejętności i doświadczenie.

 Wskazówki św. Jana Pawła II są jasne i wyraźne, dlatego chcemy zorganizować Klub Seniora przy Parafii pw. Świętej Trójcy w Chojnie dla tych osób w wieku podeszłym, które aktywnie będą tworzyć wspólnotę, dzielić się doświadczeniem, być razem i służyć wzajemną pomocą.  Jesteśmy otwarci na pomysły oraz propozycje dotyczące działalności. Miejscem spotkań będzie odnowiony refektarz konwentu, czyli „sala gotycka” (dawna biblioteka) w dawnym Zespole Klasztornym oo. Augustianów. 

Pierwsza grupa chętnych już powstała. 

Czekamy na Was kochani Seniorzy od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00. 

Cele działania Klubu Seniora są następujące: 

     * Wymiana doświadczeń i zainteresowań

     * Dowartościowanie i wzrost samooceny ludzi starszych

     * Integracja ludzi starszych z najbliższym otoczeniem i środowiskiem

     * Promowanie wiedzy o regionie i parafii oraz historii i kulturze

     * Krąg biblijny i zagadnienia religijne

     * Dyskusyjny Klub Filmowy i „sala koncertowa”

     * Zajęcia kulinarne, manualne, muzyczne oraz inne formy aktywności towarzyskiej.

     * Budowanie więzi międzypokoleniowej

     * Poprawa sprawności fizycznej (ruchowej) osób starszych

Wspólne prace w Klubie Seniora na rzecz jego członków są non profit, czyli bezpłatne. 

Kochani Seniorzy, zgłaszajcie swoje pomysły na dobre spędzenie czasu we wspólnocie. 

Ks. Jan Zalewski

aktualizowano: 2017-09-30
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel.516 459 533 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone