Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 3 marca 2023 wyświetleń: 248

Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Wielkiego Postu (05-12.03.2023r.)

1. Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Zbiórka do puszek na potrzeby Dzieła Pomocy Misjom – Ad Gentes.
2. Dziś o godz. 11:30 zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec prowadzi VI Róża Ojców pw. św. Józefa.
3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15.
4. W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
5. W środę o 16:30 zapraszamy rodziców i dzieci komunijnych na spotkanie.
6. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Choć to raczej świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud oraz życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
7. W środę o 17:45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
8. W czwartek o 17:30 droga krzyżowa dla dzieci.
9. W czwartek o 18:45 zbiórka dla liturgicznej służby Ołtarza.
10. W piątek od 15:00 do 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O 17:30 droga krzyżowa dla dorosłych, a ok. 18:35 po mszy św. droga krzyżowa dla młodzieży.
11. Za tydzień 12 marca rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, OSW i SP nr 1, które potrwają do środy 15 marca.
12. Prosimy o ofiary na kwiaty do grobu składać do skarbony w kaplicy miłosierdzia.
13. We wrześniu będzie organizowana tak jak rok temu tygodniowa pielgrzymka do Częstochowy z ks. Proboszczem – tym razem przez Mazury, Litwę, Niepokalanów i Warszawę. Szczegółowy program w Echu. Pokoje 2-osobowe. Koszt 2 tys. zł i 30 EU. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel.: 696454244
14. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wielkanocny.
15. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.
16. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.
17. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarli: śp. + Sylwia Kazimierczak, śp. + Jan Madej, śp. + Marian Kasprzak.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
aktualizowano: 2023-03-03