Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 13 stycznia 2023 wyświetleń: 298

Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Zwykła (15 - 22.01.2023r.)

1. Liturgiczny okres zwykły, który właśnie trwa, po łacinie zwany: „per annum”, różni się od innych okresów posiadających własny charakter tym, że w tym czasie nie obchodzi się żadnej szczególnej tajemnicy Chrystusa, lecz wspomina się – zwłaszcza w niedziele – misterium Chrystusa w całej jego pełni. Stąd też zauważalna zmiana koloru szat liturgicznych na zielony.
2. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc kościołowi w potrzebie.
3. W piątek o 17:45 koronka do Bożego Miłosierdzia.
4. Kończymy wizytę duszpasterską - kolędę. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych rodzin z Bożym błogosławieństwem. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas przyjęli, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Kto by chciał żeby kapłan pobłogosławił jego mieszkanie lub dom, a z jakiegoś powodu nie był obecny – może się umówić w zakrystii:
• poniedziałek 16 stycznia od 16:00: Trzeszcze, Halika, Sportowa i Klasztorna
• wtorek 17 stycznia od 16:00: Rogozińskiego od 48-30 i Rogozińskiego 1-19
• środa 18 stycznia od 16:00: Rogozińskiego 28-22 i Rogozińskiego 20-21
5. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.
6. Tydzień temu usłyszeliśmy na mszy św. o godz. 10:00 kolędników misyjnych, którzy zebrali 1308,76 PLN i 30EU dla dzieci z Papui-Nowej Gwinei. Dziękujemy.
7. 28 stycznia w sobotę o godz. 15:00 zapraszamy na koncert kolęd ‘Szkoła dla szkoły w Kenii”, w kościele św. Trójcy. Jednym z wykonawców będzie Piotr Kuźniak z zespołu TRUBADURZY.
8. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.
9. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.
10. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarł: śp. + Aleksander Olszewski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
aktualizowano: 2023-01-13