Sobota, 15 czerwca 2024 r. imieniny: Jolanty, Lotara, Wita Sobota X tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Jolanty

Aktualności

Aktualności 22 kwietnia 2023 wyświetleń: 243

Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Wielkanocna (23-30.04.2023r.)

 

 

 1. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się przez nasz pełny udział w Eucharystii.

 2. Dzisiaj w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. W poniedziałek po mszy św. wieczornej w salce klasztornej spotkanie Kręgu Biblijnego – zapraszamy na nie wszystkich chętnych.

 3. W jutrzejszy poniedziałek nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się relikwie Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi.

 4. Jeszcze w tym tygodniu, we wtorek, 25 kwietnia, będziemy przeżywali także święto Świętego Marka Ewangelisty. Po mszy św. wieczornej spotkanie z bierzmowanymi i ich rodzicami. Sakrament bierzmowania w naszej Parafii będzie udzielany 27 maja o godz. 16:00 w Kościele Mariackim.

 5. W środę o 16:30 spotkanie dzieci i rodziców komunijnych oraz pierwsza próba. Pierwsza Komunia Święta w naszej Parafii będzie 28 maja w niedzielę o godz. 12:00 w kościele św. Trójcy.

 6. W czwartek w Bibliotece w Ratuszu będzie spotkanie z autorką książki „Pod niebem Kenii” – panią Mariolą Szydlik, którą odwiedziliśmy w Kenii w czasie ostatniej wyprawy misyjnej. Zachęcamy do uczestnictwa.

 7. W sobotę na godz. 9:00 zapraszamy do Kościoła Mariackiego do sprzątania, aby od maja można było sprawować msze święte...

 8. W sobotę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł Doktora Kościoła. A w 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

 9. Są jeszcze 3 miejsca wolne w autokarze na archidiecezjalne spotkanie wspólnot Żywego Różańca do Szczecina w dniu 13 maja. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Koszt przejazdu wynosi 30 zł. Pieniądze prosimy składać w zakrystii.

 10. We wrześniu będzie organizowana tak jak rok temu tygodniowa pielgrzymka do Częstochowy z ks. Proboszczem – tym razem przez Mazury, Litwę-Wilno i Troki, Niepokalanów i Warszawę. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel.: 696454244.

 11. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

 12. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

 13. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie zmarł śp. + Jan Wołoszyn /zam. Stoki/. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

aktualizowano: 2023-04-22
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone