Niedziela, 04 czerwca 2023 r. imieniny: Christy, Helgi, Karola X Niedziela okresu zwykłego | Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Aktualności

Aktualności 28 kwietnia 2023 wyświetleń: 201

Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Wielkanocna (30.04.-07.05.2023r.)

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli któryś syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony!

 2. W poniedziałek rozpoczynamy maryjny miesiąc – maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali o 17:30. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i o rodzinną modlitwę.

 3. W poniedziałek 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

 4. W środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o 7:00 i 18:00, na filiach w Stokach i Rurce o 9:00, a uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 12:00 w Kościele Mariackim. Po tej mszy wysłuchamy patriotycznego występu wokalistki Centrum Kultury w Chojnie Hanny Feret.

 5. W czwartek wspominamy św. Floriana patrona strażaków. Wszystkim strażakom z OSP i PSP składamy serdeczne życzenia. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź od 17:00. Będziemy się modlili o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 6. W pierwszy piątek miesiąca od 9:00 Ks. Proboszcz odwiedzi chorych. Od 17:00 spowiedź. Przez cały miesiąc maj w każdy piątek o 17:00 zapraszamy dzieci na nabożeństwo majowe.

 7. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia, a od 11:00 ks. Mateusz odwiedzi chorych.

 8. W sobotę mszą św. o godz. 15:00 w Mętnie rozpoczną się Obchody Gminnego Dnia Strażaka. Będziemy świadkami powołania na członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

 9. W następną niedzielę o godz 11:30 w Kościele Mariackim wystawienie Najświętszego Sakramentu i co miesięczna zmiana tajemnic Różańcowych. Modlitwie przewodzi II Róża Matek pw. Matki Bożej Fatimskiej.

 10. Od następnej niedzieli do końca września msza św. o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.

 11. Już dziś informujemy, że spotkanie dzieci rocznicowych i rodziców będzie 9 maja o 16:30 w salce klasztornej. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej będzie 21 maja o godz. 10:00 w kościele św. Trójcy.

 12. We wrześniu będzie organizowana tak jak rok temu tygodniowa pielgrzymka do Częstochowy z ks. Proboszczem – tym razem przez Mazury, Litwę-Wilno i Troki, Niepokalanów i Warszawę. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel.: 696454244. Zostało tylko 18 wolnych miejsc.

 13. Dziękuję członkom Kręgu Biblijnego za udział w liturgii słowa w Tygodniu Biblijnym. Dzieło Biblijne naszej Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej organizuje w ferie zimowe 16-22.01.2024r. pielgrzymkę do Ziemi Świętej pod przewodnictwem Ks. prof. Cezarego Korca - biblisty. Z Chojny jest już zapisana grupa kilku osób z Ks. Proboszczem, ale są jeszcze wolne miejsca. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel.: 696454244.

 14. W kościele w Stokach w ścianie konfesjonału został wstawiony namalowany na jesionowej desce obraz spowiadającego bł. ks. Michała Sopoćko.

 15. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

 16. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

   

aktualizowano: 2023-04-29
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone