Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 27 stycznia 2023 wyświetleń: 264

Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Zwykła (29.01-05.02.2023r.)

1. Dzisiejsza ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak stara i straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności i wolności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi m modlitwami!

2. Dziś zbiórka do puszek na zakony klauzurowe.

3. Dziś po mszy św. o godz. 12:00 zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu polskiego chóru MIA z Locknitz w Niemczech.

4. W środę o 17:45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. 1 lutego na godz 10:00 do kościoła św. Trójcy, zapraszamy mężczyzn i kobiety do uporządkowania choinek i dekoracji Bożonarodzeniowej.

6. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Msza św., w Stokach i w Rurce o godz., 16:30.

7. Poświęcenie świec dzieci komunijnych na mszy św. 2 lutego o godz. 18:00.
8. Wszyscy bierzmowani w ramach spotkania w miesiącu lutym są zaproszeni 2 lutego na mszę św. o godz. 18:00.

9. 3 lutego, w liturgiczne wspomnienie św. Błażeja, po każdej Mszy św. błogosławieństwo gardła świecami.

10. W pierwszy piątek od 9:00 Ks. Proboszcz odwiedzi chorych. Od 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź.

11. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia, a od 11:00 ks. Mateusz odwiedzi chorych.

12. W przyszłą niedzielę o godz., 11:30 zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec prowadzi V Róża Matek pw. MB Częstochowskiej.

13. Z racji przypadającego wspomnienia św. Agaty, w przyszłą niedzielę (5 lutego) po każdej Mszy św. poświecenie, wody, chleba i soli. Mają one chronić nas, nasze domy i mieszkania od niebezpieczeństw, pożaru i od innych przeciwności Prosimy zaopatrzyć się w chleb i sól we własnym zakresie.

14. Koperty na ofiary przeznaczone na utrzymanie Seminarium Duchownego w Szczecinie są wyłożone na stoliku.

15. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

16. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.
aktualizowano: 2023-01-27