Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 23 grudnia 2022 wyświetleń: 511

Ogłoszenia duszpasterskie - Narodzenie Pańskie (25.12.2022 – 01.01.2023r.)

1. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z wielką radością śpiewamy Chwała na wysokości Bogu… Słowami tego hymnu uwielbiamy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który zstąpił z niedostępnej światłości i stał się jednym z nas.
2. W poniedziałek - drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego 26 grudnia tradycyjnie czcimy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedzielę. Po mszy zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny W Szczecinie.
3. Także w drugi dzień świąt o godz. 14:00 organizujemy wigilię dla samotnych, bezdomnych i potrzebujących radości stołu wigilijnego.
4. We wtorek 27 grudnia przypada wspomnienie św. Jana Ewangelisty. W tym dniu tradycyjnie święci się wino na mszach świętych. Prosimy o przyniesienie do poświęcenia własne wina.
5. W środę, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
6. W piątek, 30 grudnia, w kalendarzu liturgicznym umieszczono święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin.
7. Trwa wizyta duszpasterska. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych rodzin z Bożym błogosławieństwem. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie, dlatego rozpoczęliśmy ją już w Adwencie by mieć czasu więcej na wspólne rozmowy.:
• piątek 30 grudnia od 9:00 odwiedzimy parafian w Rurce
8. W sobotę 31 grudnia od godz 15:00 – 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz 17:30 nabożeństwo na zakończenie starego roku. Na zakończenie Mszy świętej o 18:00 odśpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy” dziękując za wszystko, co było w tym roku dobre. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
9. W przyszłą niedzielę wejdziemy w Nowy Rok Pański 2023. Zarazem dzień 1 stycznia to uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój – pokój tak bardzo upragniony w naszych niespokojnych czasach.
10. W kolorowe kalendarze ścienne z Janem Pawłem II i polskimi świętymi można zaopatrzyć się w zakrystii.
11. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Paczuszka dla maluszka” za Wasz dar serca! Fundacja Małych Stópek, która Wasze dary zabrała – przekaże je do domów samotnej matki, dziecka i hospicjów w diecezji. W tamtym roku zbiórka w naszym kościele była największa w całej diecezji.
12. Sygnalizujemy, że 5 stycznia 2023 roku o godz. 17:00 w kościele św. Trójcy odbędzie się koncert charytatywny na rehabilitację dla Szymona i Wiktorii Jakubiak i będziemy prosić na 4 stycznia o upieczenie ciast. Na koncercie będzie można nabyć ciasto i torby wykonane przez uczniów OSW w Chojnie.
13. 6 stycznia po mszy św. o 12:00 wyruszy z kościoła św. Trójcy Orszak Trzech Króli, na który serdecznie zapraszamy. Występy dzieci w czasie orszaku będą przy ratuszu, przy pomniku św. JP II i przy kościele św. Trójcy.
14. Prosimy o składanie ofiar na ogrzewanie kościoła.
15. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.
16. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.
17. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarli:
śp. + Stanisław Kłapouch
śp. + Stanisław Kruszewski
śp. + Janusz Kowalczyk
śp. + Maria Wojtas
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
18. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne błogosławieństwa Bożego i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze polskie dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą, nieraz trudną codzienność. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość.
aktualizowano: 2022-12-23