Sobota, 15 czerwca 2024 r. imieniny: Jolanty, Lotara, Wita Sobota X tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Jolanty

Aktualności

Aktualności 14 kwietnia 2023 wyświetleń: 297

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Miłosierdzia Bożego (16-23.04.2023r.)

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Msze św. sprawowane są wobec wystawionych relikwii: św. Faustyny, św. Jana Pawła II i bł. ks. Michała Sopoćko. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto CARITAS i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Stąd też dzisiaj ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy dobre dzieła naszej Archidiecezjalnej CARITAS.

 3. Dziś o godz 8:00 w kościele św. Trójcy poświęcenie pokarmów wielkanocnych dla wiernych obrządku prawosławnego i greckokatolickiego, którzy świętują Wielkanoc później niż my.

 4. W poniedziałek po mszy o 18:00 spotkanie Kręgu Biblijnego w salce klasztornej.

 5. We wtorek o godz. 9:00 msza św. pod przewodnictwem Ks. Abp-a Andrzeja Dzięgi z okazji 60-lecia nadania Szkole Podstawowej nr. 1 imienia Janusza Korczaka.

 6. We wtorek o godz. 15:00 msza św. z okazji Rejonowego Spotkania Katechetów i konferencja dla nich w salce klasztornej.

 7. Także we wtorek po mszy św. o godz. 18:00 rozpocznie się całodobowa Adoracja w intencji powołań do mszy św. o godz. 7:00, a następnie po mszy św. do godz. 18:00. Proszę się zapisywać na listę wyłożoną na stoliku przy wyjściu.

 8. W sobotę o godz. 16:00 do salki klasztornej zapraszamy rodziców i dzieci komunijnych po odbiór alb.

 9. Osoby udające się na archidiecezjalne spotkanie wspólnot Żywego Różańca do Szczecina w dniu 13 maja, prosimy o zapisywanie się w zakrystii do 30 kwietnia. Koszt przejazdu zależy od ilości osób.

 10. Za tydzień Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.

 11. Mamy już 15-stkę dzieci z przytułku w Isiolo (Kenia) adoptowanych, czyli mogących podjąć naukę w szkole – za co Wam serdecznie dziękuję. Osoby, które chciałyby się włączyć w program pomocy przytułkowi dla dzieci, zachęcam do przeczytania artykułu w Echu na ten temat.

 12. Przed świętami Bożego Narodzenia zostały zrobione i zamontowane balaski w prezbiterium z drzewa jesionowego i pozłacane. Przed Wielkanocą zostały zrobione gąbki do klęczenia. Kosztowały ok. 25 tys. zł. Dziękuję sponsorom za dar na ten cel. Balaski nie są tylko dla ozdoby. Jeśli ktoś chce przyjmować Komunię Świętą na klęcząco, to może to przy nich robić – my kapłani podejdziemy i udzielimy.

 13. We wrześniu będzie organizowana tak jak rok temu tygodniowa pielgrzymka do Częstochowy z ks. Proboszczem – tym razem przez Mazury, Litwę-Wilno i Troki, Niepokalanów i Warszawę. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel.: 696454244.

 14. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

 15. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

 16. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli:
  śp. + Wanesa Truong lat 8
  śp. + Jan Syniak / pogrzeb w środę o godz. 12:00/
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

   

aktualizowano: 2023-04-15
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone