Sobota, 04 czerwca 2023 r. imieniny: Christy, Helgi, Karola X Niedziela okresu zwykłego | Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Aktualności

Aktualności 7 kwietnia 2023 wyświetleń: 301

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (09-16.04.2023r.)

 1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania.

 2. Z okazji Świąt Wielkiejnocy wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom oraz Gościom życzmy wielu łask Bożych i obfitego Błogosławieństwa.

 3. Dzisiaj o godz 19:30 różaniec za zmarłych na cmentarzu – Odrzańska. Serdecznie zapraszamy!

 4. Korzystając z okazji, kieruję słowa serdecznego podziękowania ku wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę.

 5. W ubiegłą niedzielę uczniowie SOSW sprzedając palmy zebrali 2907,40 + 10EU. Pieniądze te przekazują na rehabilitacje dla uczniów ośrodka i na adopcję uczennicy z Kenii.

 6. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze święte według porządku niedzielnego. Tradycyjnie w tym dniu zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

 7. W Wielkanocny Poniedziałek przypada 13. rocznica katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Pewnie wielu z nas pamięta jeszcze, jak trudne to było doświadczenie dla polskiego Narodu, jak głęboka żałoba spowiła serca wielu Polaków. Wspominając tamte chwile, w osobistych modlitwach polecajmy miłosierdziu Bożemu wszystkich, którzy wówczas zginęli, i prośmy o błogosławione owoce ofiary ich życia, zwłaszcza dla naszego Narodu, dla naszej Ojczyzny ciągle tak bardzo doświadczanej. Prośmy Boga o to, abyśmy wreszcie potrafili wyciągać z tej i innych lekcji historii właściwe wnioski.

 8. W piątek, 14 kwietnia, przypada nasze narodowe święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 roku dla upamiętnienia chrztu Polski datowanego właśnie na dzień 14 kwietnia 966 roku. Była to przecież niezwykle doniosła decyzja Mieszka I, która uznawana jest za początek Państwa Polskiego. A z racji trwającej oktawy Wielkanocy tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 9. W następną niedzielę Niedzielę Miłosierdzia będziemy oddawać cześć relikwiom świętych, którzy przypomnieli światu o Bożym Miłosierdziu podczas Mszy. Msze św. będą sprawowane wobec wystawionych relikwii: św. Faustyny, św. Jana Pawła II i bł. ks. Michała Sopoćko. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do miłosierdzia Bożego… Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do miłosierdzia Bożego. Przypomnijmy, że nabożeństwo do miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą Świętej Faustyny Kowalskiej. Święty Jan Paweł II mówił o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego. W tej godzinie dziejów wołamy o miłosierdzie Boże. Pascha jest to przyjście i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to paschalne objawienie się miłosierdzia Bożego”.

 10. W przyszłą niedzielę o godz 8:00 w kościele św. Trójcy poświęcenie pokarmów wielkanocnych dla wiernych obrządku prawosławnego i greckokatolickiego, którzy będą świętować Wielkanoc.

 11. Mamy ok. 8 cegiełek na budowę nowej (pięknej co widać na cegiełkach) świątyni w Grodnie – jeśli ktoś by chciał wesprzeć tę budowę to są przy wyjściu lub w zakrystii po 50 i 100zł.

 12. We wrześniu będzie organizowana tak jak rok temu tygodniowa pielgrzymka do Częstochowy z ks. Proboszczem – tym razem przez Mazury, Litwę-Wilno i Troki, Niepokalanów i Warszawę. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel.: 696454244.

 13. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

 14. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

 15. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarła: śp. + Helena Wiśniewska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

   

aktualizowano: 2023-04-07
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone