Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha Wtorek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Wojciecha

Aktualności 6 stycznia 2023 wyświetleń: 424

Ogłoszenia duszpasterskie - Święto Chrztu Pańskiego (08-15.01.2023r.)

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
2. Dzisiaj zbiórka do puszek na misje.
3. Dzisiaj na mszy św. o godz. 10:00 zobaczymy i usłyszymy kolędników misyjnych, którzy zbierać będą po mszy św. na misje.
4. Trwa wizyta duszpasterska. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych rodzin z Bożym błogosławieństwem:
• poniedziałek 9 stycznia od 16:00: Topolowa, Akacjowa, Podmurze, Brzozowa i Prusa
• wtorek 10 stycznia od 16:00: Malarska domki i Różana
• środa 11 stycznia od 16:00: Szczecińska i Dworcowa
• czwartek 12 stycznia od 16:00: Szkolna, Krótka, Jagielońska i Stoki
• piątek 13 stycznia od 16:00: Wojska Polskiego, Szewska i Bary, Krupin, Młyńska
• sobota 14 stycznia od 9:00: Jodłowa z dwóch stron
5. 5 stycznia odbył się koncert charytatywny na rzecz dzieci: Wiktorii i Szymona Jakubiaków. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wrażliwość i pomoc. Zebraliśmy 11.274,07PLN i 27EU.
6. Organomistrz – profesor Piotr Duda z Warszawy przez dwa dni dokonywał napraw tymczasowych – naszych organ w kościele św. Trójcy. Kosztowało to 4 tys. zł. Niestety nasze organy są składakiem różnych piszczałek i są całkowicie zniszczone przez robaka. Trzeba je wymienić. Najlepszą opcją jest szukać innych na zachodzie Europy, gdzie trwa wyprzedaż z kościołów. Tak też to robimy od 2 lat i mam nadzieję, że uda się wreszcie znaleźć właściwe, które można dopasować do naszego kościoła, zanim nasze zamilkną całkowicie.
7. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.
8. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.
aktualizowano: 2023-01-06