Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 31 grudnia 2022 wyświetleń: 491

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (01- 08.01.2023r.)

1. W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2023 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dziś stajemy obok Maryi, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie, ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią.
2. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Wszyscy potrzebujemy Bożej pomocy, Bożej łaski, skorzystajmy więc z tego daru Kościoła.
3. Dziś miesięczna zmiana tajemnic różańcowych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 11:30 w Kościele Mariackim. Różaniec prowadzi IV Róża Matek pw. MB z Lourdes.
4. W poniedziałek po mszy św. o 18:00 spotkanie Kręgu Biblijnego.
5. W czwartek 5 stycznia nie ma wieczornej mszy św. O godz. 17:00 w kościele św. Trójcy odbędzie się koncert charytatywny na rehabilitację dla Szymona i Wiktorii Jakubiak. Prosimy aby na 4 stycznia przynieść upieczone ciasta. Będzie można nabyć ciasto i torby wykonane przez uczniów OSW w Chojnie po mszach św. o godz. 10:00 i 12:00.
6. W piątek 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z błogosławieństwem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego. Zwyczajem ojców chcemy naznaczyć drzwi swoich mieszkań i domów literami K + M + B albo C + M + B (które możemy rozumieć albo jako inicjały imion trzech królów, albo jako skrót łacińskiego Christus Mansionem Benedicat – „Chrystus błogosławi temu domowi”). O 12:00 wyruszy z kościoła św. Trójcy Orszak Trzech Króli, na który serdecznie zapraszamy. Występy dzieci w czasie orszaku będą przy ratuszu, przy pomniku św. JP II i przy kościele św. Trójcy.
7. Także 6 stycznia o 16:00 Wspólnota Sant’Egidio i uczniowie Szkoły Języka i Kultury Polskiej przygotowują świąteczny stół dla mieszkańców Chojny – uchodźców pochodzących z Ukrainy. Chętnych wolontariuszy zapraszamy do włączenia się.
8. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Od 9:00 ks. Proboszcz odwiedzi chorych, a od 11:00 ks. Mateusz.
9. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w wigilię dla samotnych, bezdomnych i potrzebujących radości stołu wigilijnego, a szczególnie Wspólnocie Sant’Egidio i Gminie Chojna.
10. Trwa wizyta duszpasterska. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych rodzin z Bożym błogosławieństwem:
• poniedziałek 2 stycznia od 16:00: Bałtycka i Graniczna
• wtorek 3 stycznia od 16:00: Wieżowa i Piekarska
• środa 4 stycznia od 16:00: Basztowa i Malarska bloki
11. W kolorowe kalendarze ścienne z Janem Pawłem II i polskimi świętymi za jedyne 20 zł można zaopatrzyć się w zakrystii.
12. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.
13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.
aktualizowano: 2022-12-31