Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 2 czerwca 2023 wyświetleń: 430

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Świętej Trójcy (04-11.06.2023r.)

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

2. Odpust dziś w niedzielę św. Trójcy. Główna msza św. z procesją o godz. 10:00, której będzie przewodniczył Ks. Bp. Bronisław Biernacki z Ukrainy. Prosimy o przygotowanie pocztów sztandarowych.

3. Dziś zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Szczecinie.

4. Do końca września msza św. niedzielna o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.

5. Nabożeństwa czerwcowe o 17:30.

6. W poniedziałek po mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o 11:00 w Kościele Mariackim, po której wyruszy procesja. Pierwsza stacja przy pomniku św. Jana Pawła II, druga przy kościele NSPJ, trzecia przy ul. Kościuszki i ostatnia przy kościele Świętej Trójcy. Prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy. Pozostałe Msze święte Msze św. w kościele parafialnym o 7:00 i 18:00, na filiach o 8:00. Przez całą oktawę procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem w czasie nabożeństwa.

8. W piątek ogłaszam dyspensę na terenie Parafii od powstrzymywania się od pokarmów mięsnych. W zamian proszę odmówić jakąkolwiek modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące.

9. We wrześniu jest organizowana tak jak rok temu tygodniowa pielgrzymka do Częstochowy z ks. Proboszczem – tym razem przez Mazury, Litwę-Wilno i Troki, Niepokalanów i Warszawę. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel.: 696454244. Zostało tylko kilkanaście wolnych miejsc!

10. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

11. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2023-06-02