Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności

Aktualności 19 maja 2023 wyświetleń: 259

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (21-28.05.2023r.)

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.
2. Do końca września msza św. niedzielna o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.
3. Trwa maryjny miesiąc maj. W naszym kościele nabożeństwa majowe celebrujemy codziennie o 17:30.
4. W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. Zainteresowanych zapraszamy…
5. We wtorek o godz. 16:00 spotkanie w kościele i ok. 16:30 spowiedź przed bierzmowaniem. Obecność kandydatów i rodziców obowiązkowa…
6. W środę, czwartek i piątek o 16:00 próby przed pierwszą komunią, a w sobotę o 10:00 pierwsza spowiedź dla dzieci i rodziców.
7. W kalendarzu liturgicznym pod datą 24 maja umieszczone zostało specjalne liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Ona po wniebowstąpieniu Chrystusa z Gronem Dwunastu i uczniów trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele dat, kiedy doznaliśmy Jej wyraźnej opieki.
8. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie.
9. W piątek także o 9:00 w Gryfinie Powiatowy Dzień Strażaka – o 9:00 msza św. w kościele na Dolnym Tarasie, a o 10:30 uroczystości przed Remizą PSP w Gryfinie.
10. W sobotę o godz. 16:00 w Kościele Mariackim sakramentu bierzmowania udzieli ks. Abp. Andrzej Dzięga. Nabożeństwo majowe do Matki Bożej będzie odmówiona przed mszą św. o godz 15:30. Wieczornej mszy o 18:00 w kościele św. Trójcy nie będzie.
11. Za tydzień w Zesłanie Ducha Świętego o godz. 12:00 na dodatkowej mszy św. w kościele św. Trójcy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
12. W niedzielę, 28 maja, przypada także 42. rocznica śmierci Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego. Ta niedziela kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.
13. Stara Droga Krzyżowa ze Stok została oddana do Murafy na Ukrainie.
14. W kościele w Rurce zamocowano na nowo serce dzwonu.
15. We wrześniu jest organizowana tak jak rok temu tygodniowa pielgrzymka do Częstochowy z ks. Proboszczem – tym razem przez Mazury, Litwę-Wilno i Troki, Niepokalanów i Warszawę. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel.: 696454244. Zostało tylko kilkanaście wolnych miejsc!
16. W dniach 26.06-04.07 jedzie pielgrzymka do Medjugorie z Ks. Hieronimem z Krajnika. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy i informacje u p. Ewy pod nr tel.: 501520650.
17. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.
18. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.
19. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. + Zofię Rąpała. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie...
aktualizowano: 2023-05-19
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone