Sobota, 15 czerwca 2024 r. imieniny: Jolanty, Lotara, Wita Sobota X tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Jolanty

Aktualności

Aktualności 5 maja 2023 wyświetleń: 267

Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Wielkanocna (07-14.05.2023r.)

1. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.
2. Dzisiaj po każdej mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzali książki „Pod niebem Kenii”. Autorka z każdej książki przeznaczyła 10zł na nasz projekt misyjny – czyli sierociniec w Kenii.
3. Dziś o godz 11:30 w Kościele Mariackim wystawienie Najświętszego Sakramentu i co miesięczna zmiana tajemnic Różańcowych. Modlitwie przewodzi II Róża Matek pw. Matki Bożej Fatimskiej.
4. Od dzisiaj do końca września msza św. niedzielna o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.
5. Trwa maryjny miesiąc maj. W naszym kościele nabożeństwa majowe celebrujemy codziennie o 17:30. W piątki o godz 17:00 nabożeństwo majowe dla dzieci.
6. W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.
7. W poniedziałek o godz. 16:00 egzamin przed bierzmowaniem w salce klasztornej
8. W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. Zainteresowanych zapraszamy
9. We wtorek o 16:30 spotkanie dzieci rocznicowych i rodziców w salce klasztornej.
10. We wtorek o godz. 18:00 w katedrze w Szczecinie uroczysta msza św. pod przewodnictwem Ks. Abp-a Andrzeja Dzięgi, poświęcenie Kaplicy św. Floriana oraz wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych.
11. W środę i czwartek o 16:30 próba dla dzieci komunijnych. Obecność obowiązkowa.
12. W sobotę, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października. Po Mszy św. o 18:00, zachęcamy do uczestnictwa w czuwaniu modlitewnym do godz. 21:00. O godz 20:00 zapraszamy na nieszpory maryjne połączone z modlitwą różańcową i procesją. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
13. W sobotę 13 maja, o godz 8:30 wyjazd autokarem spod kościoła św. Trójcy dla osób udających się na archidiecezjalne spotkanie wspólnot Żywego Różańca do Szczecina.
14. We wrześniu będzie organizowana tak jak rok temu tygodniowa pielgrzymka do Częstochowy z ks. Proboszczem – tym razem przez Mazury, Litwę-Wilno i Troki, Niepokalanów i Warszawę. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel.: 696454244. Zostało tylko 18 wolnych miejsc.
15. Dzieło Biblijne naszej Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej organizuje w ferie zimowe 16-22.01.2024r. pielgrzymkę do Ziemi Świętej pod przewodnictwem Ks. prof. Cezarego Korca - biblisty. Z Chojny jest już zapisana grupa kilku osób z Ks. Proboszczem, ale są jeszcze wolne miejsca. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel.: 696454244.
16. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.
17. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.
aktualizowano: 2023-05-05
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone