Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 24 marca 2023 wyświetleń: 319

Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Wielkiego Postu (26.03.- 02.04.2023r.)

1. Od dziś Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. W kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

2. Dziś zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15.

4. Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Z sakramentu pokuty w naszym kościele cały czas można skorzystać w tygodniu przed mszami świętymi od 6:30 i od 17:30.

5. W czwartek o 17:30 droga krzyżowa dla dzieci.

6. W piątek od 9:00 Ks. Proboszcz odwiedzi chorych. Od 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, od 16:00 spowiedź, o 17:00 msza św. wieczorna, a po mszy św. droga krzyżowa ulicami miasta. Z kościoła św. Trójcy pójdziemy ul. Mieszka I, Jana Pawła II, Chrobrego, Jagielońską, Roosevelta, Kościuszki, Jagiełły i Klasztorną pod kościół św. Trójcy, gdzie nastąpi zakończenie.

7. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia, a od 11:00 ks. Mateusz odwiedzi chorych.

8. W czwartek 30 marca o godz 18:45 obowiązkowa zbiórka dla ministrantów.

9. Uczniowie i nauczyciele SOSW w Chojnie za tydzień w Niedzielę Palmową będą sprzedawać palmy, a dochód przeznaczą na cele charytatywne.

10. Za tydzień w 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II o godz. 15:00 zgromadzimy się na Koronkę do Miłosierdzia Bożego pod pomnikiem św. Jana Pawła II dziękując za wielki dar świętości jakim Bóg obdarzył naszego wielkiego rodaka!

11. W Grodnie została ustanowiona nowa parafia. Dlatego naglącą potrzebą jest zbudowanie nowej świątyni. Możemy wesprzeć jej budowę poprzez zakup cegiełek. Sprzedaż cegiełek odbędzie się od Niedzieli Palmowej przez najbliższe 3 niedziele do Święta Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy bardzo za każdy dar serca, przekazany na budowę nowej świątyni w Grodnie.

12. Prosimy o ofiary na kwiaty do grobu składać do skarbony w kaplicy miłosierdzia.

13. W dniach 28.04-03.05 pielgrzymka w Bieszczady szlakiem Kard. Stefana Wyszyńskiego . Program w gablocie i kontakt do p. Agnieszki pod nr tel.: 696454244. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

14. We wrześniu będzie organizowana tak jak rok temu tygodniowa pielgrzymka do Częstochowy z ks. Proboszczem – tym razem przez Mazury, Litwę-Wilno i Troki, Niepokalanów i Warszawę. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel.: 696454244.

15. Na cmentarzu przy ul. Odrzańskiej wreszcie stanął pomnik poprzedniego proboszcza śp. Ks. Kan. Jana Zalewskiego. Dziękuję wszystkim za ofiary na ten cel.

16. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

17. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

18. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarł: śp. + Stefan Tarnowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
aktualizowano: 2023-03-28