Poniedziałek, 04 marca 2024 r. imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława Poniedziałek III tygodnia Wielkiego Postu | Święto Św. Kazimierza Królewicza

Aktualności

Aktualności 12 maja 2023 wyświetleń: 244

Ogłoszenia duszpasterskie - VI Niedziela Wielkanocna (14-21.05.2023r.)

 1. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi.

 2. Do końca września msza św. niedzielna o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.

 3. Trwa maryjny miesiąc maj. W naszym kościele nabożeństwa majowe celebrujemy codziennie o 17:30. W piątki o godz 17:00 dodatkowe nabożeństwo majowe dla dzieci.

 4. W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. Zainteresowanych zapraszamy…

 5. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Modlitwą w tym dniu ogarnijmy ks. Abp Andrzeja - Metropolitę Szczecińsko - Kamieńskiego z racji jego imienin.

 6. W czwartek po mszy św. wieczornej zbiórka dla ministrantów.

 7. W środę i piątek o 16:00 próba dla dzieci komunijnych. Obecność obowiązkowa.

 8. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wbrew wszelkim atakom na jego osobę wpatrujmy się w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia, krok po kroku być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając Jej synowskie: „Totus Tuus”.

 9. W piątek po mszy św. wieczornej spowiedź i spotkanie dzieci i rodziców rocznicowych.

 10. Za tydzień w niedzielę o godz. 10:00 Rocznica I Komunii Świętej.

 11. We wrześniu będzie organizowana tak jak rok temu tygodniowa pielgrzymka do Częstochowy z ks. Proboszczem – tym razem przez Mazury, Litwę-Wilno i Troki, Niepokalanów i Warszawę. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel.: 696454244. Zostało tylko 18 wolnych miejsc!

 12. Dzieło Biblijne naszej Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej organizuje w ferie zimowe 16-22.01.2024r. pielgrzymkę do Ziemi Świętej pod przewodnictwem Ks. prof. Cezarego Korca - biblisty. Z Chojny jest już zapisana grupa kilku osób z Ks. Proboszczem, ale są jeszcze wolne miejsca. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel.: 696454244.

 13. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub
  w zakrystii po mszy św.

 14. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2023-05-12
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone