Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 12 maja 2023 wyświetleń: 259

Ogłoszenia duszpasterskie - VI Niedziela Wielkanocna (14-21.05.2023r.)

1. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi.

2. Do końca września msza św. niedzielna o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.

3. Trwa maryjny miesiąc maj. W naszym kościele nabożeństwa majowe celebrujemy codziennie o 17:30. W piątki o godz 17:00 dodatkowe nabożeństwo majowe dla dzieci.

4. W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. Zainteresowanych zapraszamy…

5. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Modlitwą w tym dniu ogarnijmy ks. Abp Andrzeja - Metropolitę Szczecińsko - Kamieńskiego z racji jego imienin.

6. W czwartek po mszy św. wieczornej zbiórka dla ministrantów.

7. W środę i piątek o 16:00 próba dla dzieci komunijnych. Obecność obowiązkowa.

8. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wbrew wszelkim atakom na jego osobę wpatrujmy się w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia, krok po kroku być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając Jej synowskie: „Totus Tuus”.

9. W piątek po mszy św. wieczornej spowiedź i spotkanie dzieci i rodziców rocznicowych.

10. Za tydzień w niedzielę o godz. 10:00 Rocznica I Komunii Świętej.

11. We wrześniu będzie organizowana tak jak rok temu tygodniowa pielgrzymka do Częstochowy z ks. Proboszczem – tym razem przez Mazury, Litwę-Wilno i Troki, Niepokalanów i Warszawę. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel.: 696454244. Zostało tylko 18 wolnych miejsc!

12. Dzieło Biblijne naszej Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej organizuje w ferie zimowe 16-22.01.2024r. pielgrzymkę do Ziemi Świętej pod przewodnictwem Ks. prof. Cezarego Korca - biblisty. Z Chojny jest już zapisana grupa kilku osób z Ks. Proboszczem, ale są jeszcze wolne miejsca. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel.: 696454244.

13. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub
    w zakrystii po mszy św.

14. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2023-05-12