Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 10 lutego 2023 wyświetleń: 220

Ogłoszenia duszpasterskie - VI Niedziela Zwykła (12 - 19.02.2023r.)

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie.
2. Dziś zbiórka ofiar do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
3. We wtorek, 14 lutego, będziemy obchodzili święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Żyli w IX wieku, pochodzili z miasta Saloniki w cesarstwie bizantyńskim. Znali wiele języków, dzięki czemu podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański, pisany przystosowanym alfabetem greckim, używany w Kościołach wschodnich do dziś. Cyryl przetłumaczył na ten język Pismo Święte. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił Świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.
4. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze Karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o wszystkich narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.
5. W środę o 17:45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.
6. Sygnalizujemy, że we wrześniu będzie organizowana tak jak rok temu tygodniowa pielgrzymka do Częstochowy – tym razem przez Mazury, Litwę, Niepokalanów i Warszawę. Szczegóły za tydzień.
7. Koperty na ofiary przeznaczone na utrzymanie Seminarium Duchownego w Szczecinie są wyłożone na stoliku.
8. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.
9. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.
10. W ubiegłym tygodniu zmarła: śp. + Zofia Rynkiewicz – pogrzeb 18.02 o godz., 11:00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…..
aktualizowano: 2023-02-10