Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

Aktualności 17 lutego 2023 wyświetleń: 288

Ogłoszenia duszpasterskie - VII Niedziela Zwykła (19 - 26.02.2023r.)

1. W procesie budowania naszej wspólnoty z Panem Bogiem powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim. Właśnie niedziela jest dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy.

2. Kończy się już tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 7:00, 9:00 i 18:00, w Stokach o 16:30, a w Rurce o 19:15. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18 a 60 rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

3. W środę o 17:45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

4. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w czwartki o 17:30 dla dzieci, w piątki o 17:30 dla dorosłych, a ok. 18:35 po mszy św. dla młodzieży i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15. Przypominamy przygotowującym się do I Komunii i Bierzmowania o uczestnictwie.

5. We wszystkie piątki okresu Wielkiego Postu od godz.15:00 – 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

6. Za udział w tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, to jest: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki przez Kościół ofiaruje nam Pan Bóg, aby przybliżyć nas do siebie.

7. We wrześniu będzie organizowana tak jak rok temu tygodniowa pielgrzymka do Częstochowy – tym razem przez Mazury, Litwę, Niepokalanów i Warszawę. Szczegółowy program w Echu. Pokoje 2-osobowe. Koszt 2 tys. zł i 30 EU.Zapisy w zakrystii lub pod tel.: 693867739

8. Koperty na ofiary przeznaczone na utrzymanie Seminarium Duchownego w Szczecinie są wyłożone na stoliku.

9. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

10. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2023-02-17