Piątek, 03 maja 2024 r. imieniny: Jaropełka, Marii, Niny Piątek V tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

Aktualności 9 czerwca 2023 wyświetleń: 248

Ogłoszenia duszpasterskie - X Niedziela Zwykła (11-18.06.2023r.)

1. Dobiegamy prawie połowy czerwca – miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

2. Dziś przypada 46 rocznica święceń kapłańskich Księdza Abp-a Metropolity Andrzeja Dzięgi – pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

3. Dziś pierwsza z dwóch zbiórka do puszek na kolonie letnie Caritas dla dzieci.

4. Do końca września msza św. niedzielna o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.

5. Nabożeństwa czerwcowe o 17:30. Przez całą oktawę Bożego Ciała procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem w czasie nabożeństwa.

6. W poniedziałek po mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. We wtorek, 13 czerwca nabożeństwo fatimskie, nawiązujące do objawień Matki Bożej w Fatimie. Po Mszy św. o 18:00, zachęcamy do uczestnictwa w czuwaniu modlitewnym do godz. 21:00. O godz 20:00 zapraszamy na nieszpory maryjne połączone z modlitwą różańcową i procesją. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

8. W piątek, 16 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i jednocześnie obchodzony z inicjatywy Świętego Jana Pawła II w całym Kościele od 1995 roku Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W sąsiedniej parafii Odpust. Z racji uroczystości nie ma postu od pokarmów mięsnych.

9. W sobotę, 17 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

10. Dziękuje Burmistrzowi Chojny za zaproszenie orkiestry ze Świebodzina na Boże Ciało.

11. Za tydzień młodzież bierzmowana w tym roku organizuje kiermasz ciast dla dzieci z Kenii. Ich marzeniem jest wesprzeć konkretne dziecko z sierocińca w Isiolo, by mogło kontynuować naukę w szkole. Sprzedaż ciast po każdej mszy św.

12. We wrześniu jest organizowana tak jak rok temu tygodniowa pielgrzymka do Częstochowy z ks. Proboszczem – tym razem przez Mazury, Litwę-Wilno i Troki, Niepokalanów i Warszawę. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel.: 696454244. Zostało tylko 12 wolnych miejsc!

13. W dniach 26.06-04.07 jedzie pielgrzymka do Medjugorie z Ks. Hieronimem z Krajnika. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy i informacje u p. Ewy pod nr tel.: 501520650.

14. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

15. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2023-06-10