Piątek, 03 maja 2024 r. imieniny: Jaropełka, Marii, Niny Piątek V tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

Aktualności 16 czerwca 2023 wyświetleń: 261

Ogłoszenia duszpasterskie - XI Niedziela Zwykła (18-25.06.2023r.)

1. Ciągle trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Boga i bliźniego. Nabożeństwa czerwcowe o 17:30.

2. Dziś młodzież bierzmowana w tym roku organizuje kiermasz ciast dla dzieci z Kenii. Ich marzeniem jest wesprzeć konkretne dziecko z sierocińca w Isiolo, by mogło kontynuować naukę w szkole. Sprzedaż ciast po każdej mszy św.

3. Do końca września msza św. niedzielna o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.

4. Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego dla SP nr 1 i SOSW w Chojnie będzie w czwartek 22 czerwca o godz. 10:00 w Kościele Mariackim.

5. W piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

6. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. Dodatkowa msza św. o godz. 11:00 w intencji śp. Ks. Jana Zalewskiego – poprzedniego proboszcza, a potem o godz. 12:00 poświęcenie pomnika ks. Jana na cmentarzu przy ul. Odrzańskiej.

7. Od niedzieli 2 lipca do końca wakacji msza św. w Rurce o 9:00, a w Stokach o 16:30.

8. We wrześniu jest organizowana tak jak rok temu tygodniowa pielgrzymka do Częstochowy z ks. Proboszczem – tym razem przez Mazury, Litwę-Wilno i Troki, Niepokalanów i Warszawę. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel.: 696454244. Zostało tylko 9 wolnych miejsc!

9. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.

10. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.

11. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.
aktualizowano: 2023-06-16