Piątek, 04 maja 2024 r. imieniny: Floriana, Michała, Moniki Sobota V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Floriana

Aktualności 23 czerwca 2023 wyświetleń: 175

Ogłoszenia duszpasterskie - XII Niedziela Zwykła (25.06-02.07.2023r.)

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
2. Dziś jak co roku druga zbiórka do puszek na kolonie dla dzieci organizowane przez Caritas.
3. Do końca września msza św. niedzielna o godz. 12:00 w Kościele Mariackim.
4. Od niedzieli 2 lipca do końca wakacji msza św. w Rurce o 9:00, a w Stokach o 16:30.
5. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecali opiece Bożej wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego Papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
6. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.
7. 1 lipca obchodzimy uroczystość św. Ottona – Biskupa, patrona naszej Archidiecezji.
8. W następną niedzielę o godz 11:30 w Kościele Mariackim wystawienie Najświętszego Sakramentu i co miesięczna zmiana tajemnic Różańcowych. Modlitwie przewodzi IV Róża Matek pw. Matki Bożej z Lourdes.
9. We wrześniu jest organizowana tak jak rok temu tygodniowa pielgrzymka do Częstochowy z ks. Proboszczem – tym razem przez Mazury, Litwę-Wilno i Troki, Niepokalanów i Warszawę. Zapisy i informacje u p. Agnieszki pod nr tel.: 696454244. Zostało tylko 8 wolnych miejsc!
10. Do kościoła w Stokach został zakupiony nowy srebrno-złoty kielich do sprawowania eucharystii.
11. Do kościoła w Rurce został namalowany na desce spowiadający bł. ks. Michał Sopoćko do zamontowania w ścianie konfesjonału.
12. W sprawach kancelaryjnych proszę się umawiać telefonicznie lub w zakrystii po mszy św.
13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.
14. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarli: śp. + Kazimierz Miecznikowski i śp. + Jan Karwan. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
aktualizowano: 2023-06-23