Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 15 lipca 2017 wyświetleń: 1000

Ogłoszenia duszpasterskie - 16.07.2017 r.

1. W sobotę, 22 lipca, przeżywamy święto św. Marii Magdaleny; zachęcamy do udziału w mszach o 7:00 i 18:00. W tym tygodniu wspominamy także w czwartek, 20 lipca, bł. Czesława.
  2. W związku ze zbliżającym się dniem patrona kierowców, św. Krzysztofa, zapraszamy w najbliższą niedzielę na godz. 12:00 do kościoła Mariackiego na mszę z poświęceniem samochodów, motocykli i innych pojazdów. Sprzątanie kościoła Mariackiego w sobotę o godz. 10:00.
  3. W czasie wakacyjnym porządek mszy świętych w tygodniu i w niedzielę pozostaje bez zmian.
  4. Trwa systematyczne użytkowanie kościoła Mariackiego. W każdą niedzielę i święta do 17 września 2017 r. będzie tam sprawowana Msza św. o godz. 12.00.
  5. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  6. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom z serca dziękujemy.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej:

1. W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z kilku miejscowości: Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Polic i Szczecina. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie.

Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie, stronie internetowej www.szczecinska.pl oraz na portalu społecznościowym facebook.com/szczecinskapielgrzymka. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu.

1. Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 27 sierpnia br. w Pyrzycach, w parafii pw. NMP Bolesnej, przy ul. Staromiejskiej 28. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 13.30, a Msza Święta rozpocznie się o godz. 14.30. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich i błogosławieństwa Bożego.
  2. Serdecznie zapraszamy na Uroczystości Odpustowe ku czci Świętego Jakuba Apostoła Patrona naszej Katedry, we wtorek, 25 lipca br. Nieszpory Jakubowe z udziałem Szczecińskiej Kapituły Katedralnej zostaną odprawione o godz. 17.00. Punktem centralnym uroczystości będzie Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi o godz. 18.00, podczas której dwóch diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Wydarzenie to poprzedzać będą Rekolekcje Jakubowe, które w dniach od 22 do 24 lipca wygłosi ks. dr kan. Andrzej Krzystek oraz tradycyjny Jarmark Jakubowy, organizowany przez Fundację Dzieło Świętego Jakuba, w dniach od 21 do 23 lipca. Szczegółowy informacje są zamieszczone na plakatach i stronach internetowych: www.katedra.szczecin.pl; www.jarmarkjakubowy.pl.
utworzono : 2017-07-15