Środa, 08 maja 2024 r. imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława Środa VI tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Stanisława

Aktualności 18 grudnia 2016 wyświetleń: 1539

Ogłoszenia duszpasterskie - 18.12.

1. Zapraszamy dziś  na wspólne nieszpory na godz. 17:15. Zapraszamy też na ostatni tydzień rorat – od poniedziałku do piątku na godz. 18:00, a w sobotę na 7:00.
  2. Można nabywać świece Caritas, wspierając Wigilijne Dzieło Pomocy. Dziękujemy za niezwykłą hojność w napełnianiu Toreb Miłosierdzia. Dziękujemy za otwarte serca i ten piękny gest solidarności z najbardziej potrzebującymi. Część przygotowanych paczek już została przekazana potrzebującym, a kolejne Caritas przekaże w najbliższych dniach.
  3. Dziś przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na kwiaty do żłóbka i dekoracji bożonarodzeniowych.
  4. We wtorek planujemy ustawić w kościele choinki i przygotować świąteczne dekoracje – bardzo prosimy o pomoc od godz. 9:00.
  5. Prosimy także o pomoc w przedświątecznym sprzątaniu kościoła – w środę po koronce.
  6. Caritas naszej parafii i Wspólnota św. Idziego organizują wigilię dla ubogich i samotnych w salce klasztornej 23.12. o godz. 16.00. Bardzo prosimy wiernych, którzy znają takie osoby o zgłoszenie się do zakrystii, byśmy mogli przygotować to spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w tym spotkaniu.
  7. Część ubrań przekazanych w listopadzie dla potrzebujących została już rozdysponowana. Jednak Caritas naszej parafii nadal dysponuje dużą ilością ubrań do rozdania. Od poniedziałku do środy po koronce do godz. 17:00 zapraszamy do salki kominkowej – można przyjść i wziąć ubrania dla siebie lub dla kogoś bliskiego.
  8. Nauka dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chrzcili dzieci w czasie Świąt i w przerwie świątecznej – 19.12. po mszy wieczornej.
  9. Okazja do spowiedzi przedświątecznej: czwartek, 22.12., 17:00-19:00; piątek, 23.12., 9:00-11:00.

10. W przyszłą niedzielę – uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pasterka na filiach 24.12. o 22:30, a w kościele parafialnym o północy. W Boże Narodzenie nie będzie Mszy św. o 7:00.

11. Centrum Kultury w Chojnie zaprasza na Koncert Kolęd i Pastorałek – 21.12. o godz. 18:00 w sali widowiskowej.

12. Można rezerwować intencje mszalne na kolejny rok kalendarzowy. Intencje będą zapisywane także w trakcie wizyty kolędowej.

13. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia. Od poniedziałku  do soboty zapraszamy na godz. 15:00 do kaplicy na modlitwę, we wtorki, środy i czwartki połączoną z nowennami.

14. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom składamy najserdeczniejsze „Bóg zapłać”. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia z serca błogosławimy.

utworzono : 2016-12-18