Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 30 marca 2017 wyświetleń: 1283

Ogłoszenia duszpasterskie - 2.04.-9.04.2017 r.

1. Rozpoczynamy czas rekolekcji wielkopostnych – parafialnych i szkolnych. Głosić je będzie ks. Adam Pasik, salezjanin. Pamiętajmy o nim w modlitwie. Nauki rekolekcyjne na mszach o 7:00 i 18:00 do piątku włącznie. W Stokach msze rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o 16:30, a w Rurce w środę i czwartek o 16:30. W piątek, wzorem lat ubiegłych, zapraszamy na mszę o 17:00, a po niej na Drogę Krzyżową ulicami Chojny.
  2. Na Gorzkie Żale zapraszamy w niedziele o 17:15.
  3. Trwa akcja „Wielkopostny Dar Serca” – podobnie jak w adwencie są wyłożone torby, które można napełnić produktami, a parafialne koło Caritas z przyniesionych darów przygotuje paczki dla potrzebujących. Jeśli ktoś chciałby wspomóc Caritas, a nie ma możliwości, by przygotować całej torby, może złożyć ofiarę do skarbony w kaplicy.
  4. Caritas naszej parafii i Wspólnota św. Idziego organizują obiad wielkanocny z samotnymi i ubogimi w Poniedziałek Wielkanocny po mszy o 12:00. Każdy, kto chciałby w nim wziąć udział, a także każdy kto chciałby kogoś na taki obiad przyprowadzić, proszony jest o zgłoszenie się do zakrystii.
  5. Można nabywać baranki i świece Caritas na stół wielkanocny. W przyszłą niedzielę Szkolne Koło Caritas będzie rozprowadzać palemki.
  6. W pierwszy piątek miesiąca, 7 kwietnia, odwiedzimy chorych.
  7. Nasza parafia ze Wspólnotą św. Idziego i Centrum Kultury w Chojnie zaprasza na spotkanie z Anną i Karolem Wilczyńskimi, reporterami i blogerami, którzy na początku lutego tego roku wyjechali do Syrii, żeby przyjrzeć się pracy organizacji humanitarnych działających na terenach dotkniętych wojną. Spotkanie „Jak skutecznie pomóc Syryjczykom?” odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w sobotę 8 kwietnia o 15:30.
  8. Od marca biblioteka parafialna jest czynna w niedzielę po każdej mszy, a w tygodniu po mszy wieczornej.
  9. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na godz. 15:00 do kaplicy na modlitwę, we wtorki, środy i czwartki połączoną z nowennami.
  10. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom składamy najserdeczniejsze „Bóg zapłać”. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia z serca błogosławimy.
aktualizowano: 2017-04-02