Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

Aktualności 29 lipca 2017 wyświetleń: 1033

Ogłoszenia duszpasterskie - 30.07.2017r.

XVII Niedziela Zwykła

30.07.–6.08.2017r.

1. W kolejną niedzielę przeżywać będziemy święto Przemienienia Pańskiego. To także pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po sumie. Ponadto w tym tygodniu wspominamy: 31 lipca – św. Ignacego z Loyoli, założyciela Towarzystwa Jezusowego, 1 sierpnia – św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, a 4 sierpnia – św. Jana Marię Vianney’a, patrona kapłanów.
  2. 4 sierpnia, w pierwszy piątek miesiąca przed południem odwiedzimy chorych. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od 17:00. 5 sierpnia, w pierwszą sobotę miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo o 17:00. Na mszy o godz. 18:00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  3. Decyzją ks. arcybiskupa metropolity ks. Wojciech Koladyński został mianowany z końcem sierpnia prefektem szkół katolickich w Szczecinie. Zapraszamy na Mszę św., podczas której ks. Wojciech w modlitwie będzie dziękował za chojeńskie lata – 20 sierpnia o godz. 18:00. Posługę w naszej parafii z końcem sierpnia rozpocznie ks. Paweł Michniewicz, uroczyste przywitanie nowego wikariusza będzie miało miejsce 27 sierpnia.
  4. Trwa systematyczne użytkowanie kościoła Mariackiego. W każdą niedzielę i święta do 17 września 2017 r. jest tam sprawowana Msza św. o godz. 12.00.
  5. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  6. Caritas naszej parafii poszukuje wózka inwalidzkiego – jeśli ktoś miałby takowy do ofiarowania, proszony jest o kontakt. Caritas parafialna włączyła się także w diecezjalną akcję „Tornister pełen uśmiechów” – więcej szczegółów podamy w przyszłym tygodniu.
  7. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom z serca dziękujemy.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej:

1. Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 27 sierpnia br. w Pyrzycach, w parafii pw. NMP Bolesnej, przy ul. Staromiejskiej 28. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 13.30, a Msza Święta rozpocznie się o godz. 14.30. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich i błogosławieństwa Bożego.
aktualizowano: 2017-07-29