Wtorek, 26 stycznia 2021 r. imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny Wtorek III tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

Aktualności

Aktualności 4 grudnia 2016 wyświetleń: 899

Ogłoszenia duszpasterskie - 4.12.

 

  1. W niedziele adwentowe zapraszamy na wspólne nieszpory na godz. 17:15. W dni powszednie adwentu zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na roraty na godz. 18:00.
  2. Można nabywać świece Caritas, wspierając Wigilijne Dzieło Pomocy. Zachęcamy także do wspierania najuboższych z naszej parafii – w tygodniu przy wyjściu z kościoła będzie można wziąć Torbę Miłosierdzia, następnie napełnić ją produktami i przekazać do zakrystii. Produkty zostaną rozdzielone w paczkach świątecznych dla najbardziej potrzebujących.
  3. W czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia odprawiona będzie dodatkowa msza św. o 12:00, w godzinie łaski. W tym tygodniu wspominamy także: 6.12. – św. Mikołaja, biskupa, patrona dzieci i żeglarzy; 7.12. – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy.
  4. Spotkanie dla wszystkich roczników przygotowania do bierzmowania – 8.12. (wyjątkowo czwartek) o godz. 17:30. Spotkanie dla I i II roku przygotowania do I komunii św. – 7.12. o godz. 17:30. Spotkanie dla III roku przygotowania do I komunii św. – 8.12. (wyjątkowo czwartek) o 17:30.
  5. W kolejną niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii Misje Fatimskie w ramach rekolekcji adwentowych. Szczegółowy program będzie podany za tydzień, a już teraz prosimy o modlitwę w intencji tego czasu. W sobotę na mszy wieczornej rozpoczniemy nowennę fatimską.
  6. Caritas parafialna i Wspólnota św. Idziego 23.12. o godz. 16.00 planuje zorganizować wigilię dla ubogich i samotnych w salce klasztornej. Prosimy wiernych, którzy znają takie osoby o zgłoszenie się do zakrystii.
  7. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia. Od poniedziałku  do soboty zapraszamy na godz. 15:00 do kaplicy na modlitwę, we wtorki, środy i czwartki połączoną z nowennami.
  8. W głosowaniu na wielbłąda nasza parafia uzyskała 178 głosów, dzięki czemu otrzymamy dokładnie tyle dodatkowych koron do wykorzystania w Orszaku Trzech Króli. Więcej informacji o organizacji Orszaku podamy wkrótce.
  9. Chętnych do sprzątania kościoła zapraszamy w każdy poniedziałek po koronce.

10. W gablocie wywieszone są podstawowe informacje dotyczące przygotowania do sakramentów świętych w naszej parafii. Osoby, które chciałyby ochrzcić dziecko w czasie Świąt Bożego Narodzenia prosimy o zgłoszenie do 11.12.

11. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom składamy najserdeczniejsze „Bóg zapłać”. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia z serca błogosławimy.

utworzono : 2016-12-04
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone