Środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego Środa IV tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego

Aktualności 5 sierpnia 2017 wyświetleń: 1043

Ogłoszenia duszpasterskie - 6.08.2017 r.

1. W środę, 9 sierpnia, obchodzimy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy. W czwartek, 10 sierpnia, będziemy przeżywać święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Ponadto w tym tygodniu wspominamy:  we wtorek, 8 sierpnia – św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, czyli dominikanów; a w piątek, 11 sierpnia – św. Klarę, dziewicę, współzałożycielkę II Zakonu Franciszkańskiego, czyli klarysek.
  2. W niedzielę, 13 sierpnia, zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Po mszy o godz. 18:00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy o 21:00 apelem i procesją ze świecami.
  3. Decyzją ks. arcybiskupa metropolity ks. Wojciech Koladyński został mianowany z końcem sierpnia prefektem szkół katolickich i wikariuszem w parafii pw. św. Ottona w Szczecinie. Zapraszamy na Mszę św., podczas której ks. Wojciech w modlitwie będzie dziękował za chojeńskie lata – 20 sierpnia o godz. 18:00. Posługę w naszej parafii z końcem sierpnia rozpocznie ks. Paweł Michniewicz, uroczyste przywitanie nowego wikariusza będzie miało miejsce 27 sierpnia.
  4. Serdecznie zapraszamy na V Pieszą Pielgrzymkę z Chojny do Siekierek, która wyruszy 2.09. o godz. 7:00 z kościoła pw. NSPJ w Chojnie. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
  5. Trwa systematyczne użytkowanie kościoła Mariackiego. W każdą niedzielę i święta do 17 września 2017 r. jest tam sprawowana Msza św. o godz. 12.00.
  6. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do soboty o 15:00 w kaplicy.
  7. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom z serca dziękujemy.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej:

1. Zapraszamy do udziału w jubileuszowej XXV Myśliborskiej Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina pod hasłem „Miłosierne dłonie”, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Pątnicy będą zmierzać do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu w czterech grupach - dwóch znanych dotychczas oraz przygotowanych specjalnie na jubileusz grupie medytacyjnej i tradycji katolickiej. Uroczysta inauguracja pielgrzymki nastąpi podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Zapisów można dokonać za pomocą strony internetowej www.mysliborska.pl lub osobiście w dniach od 20 do 22 sierpnia br. w biurze Fundacji Małych Stópek przy ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach i stronie internetowej.
  2. Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 27 sierpnia br. w Pyrzycach, w parafii pw. NMP Bolesnej, przy ul. Staromiejskiej 28. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 13.30, a Msza Święta rozpocznie się o godz. 14.30. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich i błogosławieństwa Bożego.
utworzono : 2017-08-05