Poniedziałek, 04 marca 2024 r. imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława Poniedziałek III tygodnia Wielkiego Postu | Święto Św. Kazimierza Królewicza

Aktualności

Aktualności 9 października 2016 wyświetleń: 1482

Ogłoszenia duszpasterskie - 9.10.2016 r.

  1. Przeżywamy dziś w całej Polsce Dzień Papieski. Niech ten czas będzie dla nas zachętą do dziękowania Panu Bogu za dar Papieża Polaka. To także dobra okazja do powrotu do nauczania św. Jana Pawła II. W całym kraju odbywa się też zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnej młodzieży zrzeszonej w Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy w niedziele o 17:30; w tygodniu po mszy św. wieczornej. W środy wyjątkowo różaniec jest odprawiany przed mszą wieczorną, z dziećmi.
  3. Zapraszamy członków Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców, a także przedsiębiorców i rzemieślników niezrzeszonych na Mszę św. i spotkanie w salce we wtorek 11 października na godz. 18.00.
  4. Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy nauczycieli na Mszę św. i spotkanie w środę 12 października na godz. 18:00.
  5. 13 października przeżywamy ostatnią w tym roku rocznicę objawień fatimskich. Po mszy o godz. 18:00 rozpocznie się czuwanie fatimskie, które potrwa do godz. 21:00. Zakończymy je zwyczajowo procesją ze świecami dookoła kościoła. Tego dnia,  w sanktuarium na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie ks. abp Andrzej Dzięga o godz. 19:00 będzie przewodniczył Mszy św. z okazji rozpoczęcia Roku Maryjnego. Naszą parafię w tym wydarzeniu będzie reprezentował ks. proboszcz, zachęcamy do udziału w tych uroczystościach.
  6. Na spotkanie przygotowujące do I komunii św. zapraszamy dzieci z roku III – 12.10. na godz. 17:30.
  7. W niedzielę, 16 października br., przypada siódma rocznica śmierci Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego, pierwszego Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego. W tym dniu zapraszamy wszystkich do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji śp. Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego.
  8. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania w kaplicy Miłosierdzia. W niedziele będziemy dyżurować w konfesjonale ustawionym w kaplicy, o obecności księdza będzie informować zapalone zielone światło.
  9. Zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia. Od poniedziałku  do soboty zapraszamy na godz. 15:00 do kaplicy na modlitwę. Począwszy od tego tygodnia nowenny do bł. Michała Sopoćki (wtorek), do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (środa) i do św. Jana Pawła II (czwartek) będą odprawiane razem z popołudniową koronką.

10. Chcemy, by Rok Miłosierdzia zostawił w naszej parafii ślad w postaci konkretnych zaangażowani w uczynki miłosierdzia, dlatego zachęcamy do włączenia się w posługę Caritas naszej parafii. Spotkanie organizacyjne – 18.10. po różańcu.

11. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom składamy najserdeczniejsze „Bóg zapłać”.

utworzono : 2016-10-09
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia rzymskokatolicka pw Świętej Trójcy

ul. Malarska 24, 74-500 CHOJNA, tel. +48 693 867 739 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone