Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 4 grudnia 2021 wyświetleń: 536

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Adwentu (05-12.12.2021)

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem.

2. Dziś zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

3. Dziś grudnia comiesięczna zmiana tajemnic różańcowych. O 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Różaniec prowadzi III Róża Matek pw. MBNP.

4. Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych Roratnich, od poniedziałku do piątku o 18:00,
    a w soboty o 7:00, szczególnie dzieci z tradycyjnymi lampionami i serduszkami z wypisanymi zrobionymi dobrymi uczynkami.

5. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

6. We wtorek 7 grudnia wspominamy św. Ambrożego. Na mszach św. o godz. 7:00 i 18:00 poświęcenie miodu.

7. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dodatkowa Msza św., o godz 11:00. Od godz 12:00 do 13:00 adoracja Najświętszego Sakramentu - „Godzina Łaski”.

8. Za tydzień w niedzielę 12 grudnia rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy 15 grudnia. Będzie je głosił ks. Damian Tomczyk z Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.

9. W środę o 17:45 nowenna do MBNP a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

10. Przy wyjściu z kościoła Caritas rozprowadza świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, kalendarze, a także można zaopatrzyć się w torby miłosierdzia na jedzenie dla potrzebujących.

11. Trwa akcja: „Paczuszka dla maluszka”. Jest wystawiona w kaplicy miłosierdzia choinka, na której wiszą symboliczne papierowe bombki, które można wziąć do domu po przyniesieniu nowych pampersów, chusteczek, kocyków czy kosmetyków dla noworodków. Wszystko to następnie będzie przekazane przez Fundację Małych Stópek do domów samotnej matki, dziecka i hospicjów w diecezji.

12. Trwa już wizyta duszpasterska. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych rodzin z Bożym błogosławieństwem. Postarajmy się zachować wszelkie wymogi bezpieczeństwa:
    • poniedziałek 6grudnia od 19:00: Chrobrego 3 i 3a

wtorek 7 grudnia od 19:00: Chrobrego 3b i 3c

środa 8 grudnia od 19:00: Chrobrego 3d i 5

czwartek 9 grudnia od 19:00: Chrobrego 5a, 7 i 7a

sobota11grudnia od 9:00: Chrobrego 0d 9 do 19

13. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.

14. W kościele Mariackim zostały oczyszczone i wypolerowane lampy wiszące, wymienione wszystkie wiszące punkty świetlne na ledowe, a w kaplicy maryjnej wyremontowane oświetlenie posadzkowe z regeneracją punktów świetlnych i usunięciem awarii oświetlenia. Koszt inwestycji ok. 5 tys. zł.

15. W kościele w Stokach został zamontowany zamykany konfesjonał z drzewa jesionowego. Koszt inwestycji 8 tys. zł.

16. Prosimy o składanie ofiar na ogrzewanie kościoła.

17. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy w dni powszednie do zakrystii po Mszy świętej o 7:00 i 18:00.

18. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościoły z serca dziękujemy.

19. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: śp. + Irenę Wojtasińską. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

aktualizowano: 2021-12-04