Sobota, 04 maja 2024 r. imieniny: Floriana, Michała, Moniki Sobota V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Floriana

Aktualności 11 grudnia 2021 wyświetleń: 511

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Adwentu (12-19.12.2021)

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

2. Dziś zbiórka do puszek na budujące się kościoły.

3. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy 15 grudnia.Głosi je ks. Damian Tomczyk z Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej.Msze św. z nauką do środy: o 7:00, 9:00 i 18:00. Na filiach w poniedziałek i wtorek: w Rurce o 17:00, w Stokach o 19:00. Spowiedź codziennie od 8:30 i 17:00.

4. Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych Roratnich, szczególnie wszystkie dzieci komunijne oraz inne starsze i młodsze, od poniedziałku do piątku o 18:00, a w soboty o 7:00.

5. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

6. W środę o 17:45 nowenna do MBNP a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. W piątek, 17 grudnia jest dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

8. Przy wyjściu z kościoła Caritas rozprowadza świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, kalendarze, a także można zaopatrzyć się w torby miłosierdzia na jedzenie dla potrzebujących.

9. Trwa akcja: „Paczuszka dla maluszka”. Jest wystawiona w kaplicy miłosierdzia choinka, na której wiszą symboliczne papierowe bombki, które można wziąć do domu po przyniesieniu nowych pampersów, chusteczek, kocyków czy kosmetyków dla noworodków. Wszystko to następnie będzie przekazane przez Fundację Małych Stópek do domów samotnej matki, dziecka i hospicjów w diecezji.

10. Trwa już wizyta duszpasterska. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych rodzin z Bożym błogosławieństwem. Postarajmy się zachować wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Rozpoczynamy z dwóch przeciwległych stron:

czwartek 16 grudnia od 16:00 do ok. 17:30: Malarska bloki 1,1a i 1b

piątek 17 grudnia od 16:00 do ok. 17:30: Malarska bloki 1c,2, 2a

sobota18grudnia od 9:00: Wieżowa

11. W przyszłą niedzielę 19 grudnia o godz 13:00 spotkanie opłatkowe dla wspólnoty Żywego Różańca naszej parafii.

12. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.

13. W kościele Mariackim trwają prace renowacyjne fragmentu ściany i fresków w kaplicach.

14. Prosimy o składanie ofiar na ogrzewanie kościoła.

15. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy w dni powszednie do zakrystii po Mszy świętej o 7:00 i 18:00.

16. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościoły z serca dziękujemy.

17. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana:
    śp. + Kazimierz Janik,
    śp. + Sławomir Kijański,
    śp. + Stanisław Barylski
    .
    Polecajmy zmarłych miłosierdziu Bożemu:
    Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

aktualizowano: 2021-12-11