Sobota, 04 maja 2024 r. imieniny: Floriana, Michała, Moniki Sobota V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Floriana

Aktualności 18 grudnia 2021 wyświetleń: 580

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Adwentu (19-26.12.2021)

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego

2. Dziś 19 grudnia o godz 13:00 spotkanie opłatkowe dla wspólnoty Żywego Różańca.

3. Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych Roratnich, szczególnie wszystkie dzieci komunijne oraz inne starsze i młodsze, od poniedziałku do środy o 18:00. W środę na ostatnich roratach figurki Matki Bożej będą wylosowane na zawsze jako prezent.

4. W poniedziałek na Mszę świętą o 18:00 zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów, a po Mszy na spotkanie opłatkowe.

5. W najbliższy wtorek 21 grudnia o godz 16:30 spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych klas III oraz pomiar alb.

6. W środę o 17:45 nowenna do MBNP.

7. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie. Pasterki w naszej Parafii będą: o 20:00 w Stokach i Rurce, o 22:00 w kościele św. Trójcy i o 24:00 w Kościele Mariackim. Serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

8. Msze święte w Boże Narodzenie 25 grudnia według porządku niedzielnego - nie ma Mszy świętej o 7:00.

9. W drugi dzień Świąt 26 grudnia, w niedzielę św. Rodziny zbierane są ofiary do puszek na KUL i Wydział Teologiczny w Szczecinie. Na mszy św. o godz. 12:00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

10. Przy wyjściu z kościoła Caritas rozprowadza świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom
    i kalendarze.

11. Trwa akcja: „Paczuszka dla maluszka”. Do poniedziałku włącznie można zostawić jeszcze w kaplicy miłosierdzia pampersy i inne gadżety dla niemowlaków. Wszystko to będzie zabrane we wtorek i przekazane przez Fundację Małych Stópek do domów samotnej matki, dziecka i hospicjów w diecezji. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

12. Trwa już wizyta duszpasterska. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych rodzin z Bożym błogosławieństwem. Postarajmy się zachować wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Rozpoczynamy z dwóch przeciwległych stron:

poniedziałek 20 grudnia od 16:00 do ok. 17:30: ul. Basztowa 2,4 i 6

wtorek 21 grudnia od 16:00 do ok. 17:30: ul. Basztowa 3,3a,5 i 5a

środa22grudnia od 16:00 do ok.17:30: ul. Szkolna

13. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.

14. Prosimy o składanie ofiar na ogrzewanie kościoła.

15. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy w dni powszednie do zakrystii po Mszy świętej  o 7:00 i 18:00.

16. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościoły z serca dziękujemy. Zapraszamy do ubrania choinek w środę rano lub we wtorek jeśli choinki już będą.

17. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana śp. + Zofia Łuczak. Polecajmy zmarłą miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie…

aktualizowano: 2021-12-18