Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Aktualności 19 listopada 2021 wyświetleń: 362

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Chrystusa Króla (21-28.11.2021)

1. Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy.

2. Dziś na mszy św. o godz. 12:00 poświęcenie opłatków, które będą dostępne w zakrystii przez cały adwent.

3. Dzisiaj zbiórka do puszek Caritas przed Światowym Dniem Ubogich.

4. Nabożeństwa za zmarłych przez cały miesiąc listopad o godzinie o 17.30.

5. W każdy wtorek, Msza święta o godz 18:00 połączona z nieszporami za zmarłych.

6. W środę 19 rocznicę sakry biskupiej obchodzi ks. Abp Andrzej Dzięga. Pamiętajmy o nim w modlitwach.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

8. Za tydzień rozpoczynamy akcję: „Paczuszka dla maluszka” Będzie wystawiona w kaplicy miłosierdzia choinka, na której zawisną symboliczne papierowe bombki, które po przyniesieniu paczki będzie można wziąć do domu.

9. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy w dni powszednie do zakrystii po Mszy świętej o 18:00.

10. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościoły z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2021-11-19