Sobota, 04 maja 2024 r. imieniny: Floriana, Michała, Moniki Sobota V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Floriana

Aktualności 25 grudnia 2021 wyświetleń: 524

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Świętej Rodziny (26.12.2021-02.01.2022)

1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności. Na mszy św. o godz. 12:00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

2. Dziś zbierane są ofiary do puszek na KUL i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

3. W poniedziałek 27 grudnia przypada wspomnienie św. Jana Ewangelisty. W tym dniu tradycyjnie święci się wino na mszach świętych. Prosimy o przyniesienie do poświęcenia własne wina.

4. W poniedziałek o godz. 16:00 w Kościele Mariackim koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Eleni. Bezpłatne wejściówki być może jeszcze są w Centrum Informacji.

5. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.

6. Trwa już wizyta duszpasterska. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych rodzin z Bożym błogosławieństwem. Postarajmy się zachować wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Rozpoczynamy z dwóch przeciwległych stron:

czwartek 30 grudnia od 9:00 Rurka

7. Informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, udzielił wiernym Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej i wszystkim przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku zachowania dnia pokuty w piątek, 31 grudnia 2021 roku. Dyspensa obowiązuje po Godzinie Miłosierdzia tzn. od godz. 16:00. Jednocześnie Ksiądz Arcybiskup prosi, aby wszyscy korzystający z tej dyspensy ofiarowali w tym dniu dowolnie wybraną przez siebie modlitwę w intencji o ewangeliczny pokój w Polsce i w świecie.

8. 31 grudnia od godz 15:00 – 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz 17:30 nabożeństwo na zakończenie starego roku.

9. W piątek 31 grudnia na zakończenie Mszy świętej o 18:00 odśpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy” dziękując za wszystko, co było w tym roku dobre. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

10. W piątki przez cały rok taca przeznaczona jest na caritas. W tym roku zebrano 5100zł, za co serdecznie Wam dziękujemy.

11. W sobotę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2022. Jest to dzień modlitw o pokój na świecie. Msze Święte jak niedzielę – nie ma jednak Mszy o 7:00. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane).

12. 1 stycznia wspólnota Sant’Egidio zaprasza na Mszę św o godz 18:00 na której będziemy się szczególnie modlić o pokój na całej Ziemi. O godz 17:30 modlitwa różańcowa o pokój i zgodę.

13. Za tydzień 2 stycznia miesięczna zmiana tajemnic różańcowych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 11:30. Różaniec prowadzi IV Róża Matek pw. Matki Bożej z Lourdes.

14. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Paczuszka dla maluszka”, a także tym, którzy biorą udział w akcji „Czekolada dla Ukrainy” za Wasz dar serca!

15. Przed świętami w Kościele Mariackim odbył się odbiór konserwatorski po renowacji fresków w dwóch kaplicach i częściowy odbiór renowacji na zewnątrz ściany.

16. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy w dni powszednie do zakrystii po Mszy świętej
    o 7:00 i 18:00.

17. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościoły z serca dziękujemy, a szczególnie za przygotowanie świątyń do świąt.

aktualizowano: 2021-12-25