Czwartek, 16 maja 2024 r. imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Andrzeja Boboli

Aktualności 4 marca 2022 wyświetleń: 472

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu (06 - 13.03.2022)

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

2. Dziś miesięczna zmiana tajemnic różańcowych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 11:30. Różaniec prowadzi VI Róża Ojców pw. Świętego Józefa.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w czwartki o 17:30 dla dzieci, w piątki o 9:30 i 17:30 dla dorosłych, a ok. 18:45 po mszy św. dla młodzieży i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15. Przypominamy przygotowującym się do I Komunii i Bierzmowania o uczestnictwie.

4. W każdy poniedziałek po mszy św. o 18:00 zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego
      w salce klasztornej. Proszę zabrać swoje Pismo Święte i
      coś do zaznaczania w nim.

5. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

6. We wszystkie piątki okresu Wielkiego Postu od godz.15:00 – 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

7. Dziękujemy Wam za zbiórki rzeczy i pieniężną na Ukrainę. W niedzielę i środę popielcową zebraliśmy 11.220zł oraz 85 EU i jesteśmy dumni, że tyle w Was wrażliwości i chęci pomocy. W Wielkim Poście zachęcamyWas do podejmowania dzieł miłosierdzia, a szczególnie dalej do włączania się we wszystkie akcje pomocowe dla ludności Ukrainy.

8. W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej wspólnocie będą miały miejsce w dniach od 3 do 8 kwietnia. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych.

9. W okresie wielkiego Postu w każdy czwartek po wieczornej mszy św. Wspólnota Sant’Egidio zaprasza wszystkich do kaplicy miłosierdzia na modlitwę o pokój szczególnie dedykowaną Ukrainie.

10. Zbiórka dla ministrantów w czwartek o godz 18:45. Obecność obowiązkowa.

11. W sprawach kancelaryjnychzapraszamy od poniedziałku do piątku, do zakrystii po Mszach Świętych.

12. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

aktualizowano: 2022-03-04