Czwartek, 16 maja 2024 r. imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Andrzeja Boboli

Aktualności 12 marca 2022 wyświetleń: 323

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu (13-20.03.2022)

1. Dziś przypada 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.

2. Dziś zbiórka po mszy św. na pomoc dla uchodźców z Ukrainy organizowana przez nasz parafialny zespół Caritas.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w czwartki o 17:30 dla dzieci, w piątki o 9:30 i 17:30 dla dorosłych, a ok. 18:45 po mszy św. dla młodzieży i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:15. Przypominamy przygotowującym się do I Komunii i Bierzmowania o uczestnictwie.

4. W poniedziałek po mszy św. o 18:00 zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego w salce klasztornej.

5. We wszystkie piątki okresu Wielkiego Postu od godz.15:00 – 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

6. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. W kościele św. Józefa w Rurce msza św. odpustowa o o godz .16:00, a w kościele św. Józefa w Stokach o godz. 17:00. Tym uroczystym mszom będzie przewodniczył ks. vice-dziekan Hieronim Sebastian z Krajnika.

7. W okresie wielkiego Postu w każdy czwartek po wieczornej mszy św. Wspólnota Sant’Egidio zaprasza wszystkich do kaplicy miłosierdzia na modlitwę o pokój szczególnie dedykowaną Ukrainie.

8. W naszej wspólnocie rekolekcje wielkopostne będą miały miejsce w dniach od 3 do 8 kwietnia. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych.

9. W dniu 9 kwietnia organizowany jest jednodniowy wyjazd do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej. Koszt 130 zł wraz z obiadem. Zapisy i wszelkie informację można uzyskać pod numerem telefonu – 501 520 650.

10. Zapraszamy na pielgrzymkę od 19 do 24 września (6 dni) śladami św. Jana Pawła II do Krakowa, Zakopanego, Lewoczy i Mariańskiej Hory na Słowacji, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Częstochowy i Kalisza. Zapisy i szczegółowy program w zakrystii.

11. W kościele w Stokach zamontowano nową jesionową zabudowę zakrystii
    z szufladami, lustrem i oświetleniem. Koszt 8 tys. zł. Zakupione zostały także cztery nowe ornaty do Stok i Rurki.

12. W sprawach kancelaryjnychzapraszamy od poniedziałku do piątku, do zakrystii po Mszach Świętych.

13. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, sympatykom naszego kościoła, osobom sprzątającym i dekorującym z serca dziękujemy.

14. Orędownictwo Świętego Józefa niech wspomaga naszą modlitwę za zmarłego z naszej wspólnoty parafialnej:
    śp. + Andrzeja Bilon lat 63
    Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…

aktualizowano: 2022-03-12