Sobota, 04 maja 2024 r. imieniny: Floriana, Michała, Moniki Sobota V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Floriana

Aktualności 1 stycznia 2022 wyświetleń: 680

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela po Narodzeniu Pańskim (02-09.01.2022)

1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom

2. Dziś miesięczna zmiana tajemnic różańcowych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 11:30. Różaniec prowadzi IV Róża Matek pw. Matki Bożej z Lourdes.

3. W środę 05 stycznia o godz 16:30 odbędzie się pomiar alb dla dzieci przygotowujących się w tym roku do pierwszej komunii (spotkanie dla tych osób co chcą kupić nowe alby).

4. W pierwszy czwartekmiesiąca 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z błogosławieństwem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego. Zwyczajem ojców chcemy naznaczyć drzwi swoich mieszkań
    i domów literami K + M + B albo C + M + B (które możemy rozumieć albo jako inicjały imion trzech królów, albo jako skrót łacińskiego Christus Mansionem Benedicat – „Chrystus błogosławi temu domowi”). Msze Święte według porządku niedzielnego. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 17:30. Będziemy się modlili o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. W pierwszy piątek od 9:00 odwiedzimy chorych.

6. W sobotę o 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

7. Trwa już wizyta duszpasterska. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych rodzin z Bożym błogosławieństwem. Postarajmy się zachować wszelkie wymogi bezpieczeństwa:

poniedziałek 3 stycznia od 16:00: Mieszka I 2 i 9 oraz Mieszka I 4 i 11

wtorek 4 stycznia od 16:00: Mieszka I 6,6A i 7 oraz Łużycka 1,3,6

środa 5 stycznia od 16:00: Łużycka 7 i 8 oraz Łużycka 5,10,12

piątek 7 stycznia od 16:00: Piekarska oraz Malarska domki

sobota 8 stycznia od 9:00: Rogozińskiego od nr: 1-18 od początku

8. W sprawach kancelaryjnych zapraszamy w dni powszednie do zakrystii po Mszy świętej o 7:00 i 18:00.

9. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii, osobom sprzątającym i dekorującym kościoły z serca dziękujemy, a szczególnie za przygotowanie świątyń do świąt.

10. Tych, którzy w ostatnim tygodniu przekroczyli bramę śmierci: śp. + Leokadię Adamczewską, śp. + Bożenę Pacyna, i śp. + Wiesława Korneckiego polećmy Miłosiernemu Panu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

aktualizowano: 2022-01-01